Yükleniyor...

“Bitcoin (BTC) 20 Bin Dolara Ulaşabilir”

Pantera Capital Kurucusu ve CEO'su Dan Morehead, Bitcoin'in 2020 mali krizini kendi lehine çevireceğini ve 12 ay içinde tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşabileceğini dile getirdi.

dan morehead bitcoin 20 bin dolara ulaşabilir

Pantera Capital Kurucusu ve CEO’su Dan Morehead, Bitcoin’in 2020 mali krizini kendi lehine çevireceğini ve 12 ay içinde tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşabileceğini dile getirdi.

CEO, yatırımcılarına gönderdiği bir mektupta Kovid-19 mali krizinden kaynaklanan sorunları yorumladı. Morehead, ekonomi için korkunç bir tahmin sundu ve küresel ekonominin ilk negatif büyüme dönemine girmek üzere olduğuna inandığını söyledi. Morehead, ABD ekonomisi hakkında “Şimdiki durgunluğun savaş sonrası herhangi bir durgunluktan daha büyük olacağına inanıyorum” dedi. Morehead şunları söyledi:

“35 yıl küresel makro aksaklıklarla ticaret yaptım. Bu diğerleri gibi değil. Bu kesinlikle kaydedilen en uzun küresel genişlemeye son verecek. Tarihte yer alan herhangi bir gerilemeden daha büyük bir küresel ekonomik etkiye sahip olması muhtemeldir.”

Bitcoin Aşamalar Halinde İyileşecek

Morehead, Bitcoin’in bu pazardaki ve diğer pazar gerilemelerinden etkilendiğini ifade etti. Morehead, “Şimdi genel pazarlarla kısa vadeli yüksek korelasyonun sona erdiğine ve kriptonun bağımsız olarak ticaret yapacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Morehad, Bitcoin’i piyasa kargaşası zamanlarında parlama eğiliminde olan tahvillerle benzetti ve BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce kademeli olarak toparlanacağını tahmin etti. CEO, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in fiyatı önümüzdeki on iki ay içinde yeni bir rekor kırabilir. Bir gecede olmayacak. En iyi tahminim, kurumsal yatırımcıların mevcut portföy sorunlarını triyaj etmeleri 2-3 ay sürecek. Sıkıntılı borç, özel durumlar, kripto, vs. gibi yeni fırsatları araştırmak için gereken 3-6 aydan sonra, tahsis yapmaya başladıkça, bu pazarlar gerçekten yükselmeye başlayacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner