Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Yeni Düşük Seviyeler Görülebilir!

Bitcoin (BTC) birkaç gündür 6.

Bitcoin BTC Fiyatında Yeni Düşük Seviyeler Gelebilir Balinalar Durmayacak

Bitcoin (BTC) birkaç gündür 6.500 dolar ile 7.000 dolar arasında gidip geliyor. 7.000 doları test eden her başarısız girişim sonrası düşüş beklenirken 6.500 dolar seviyesinde oluşan destek ile yükseliş umutları tekrar tazeleniyor. Ekonomik buhran aşamasında olan küresel piyasalar ve FED’in ekonomik tedbirleri Bitcoin rallisinin yakın zamanda olacağına dair umutları taze tutuyor. Ancak kripto para trader’ı ‘Chase_NL’, Bitcoin rallisinden önce bir çöküş beklediğini belirtti.

Balinalar 3.000 Dolardan Bitcoin (BTC) Almak İçin Bekliyor

Trader, büyük çöküşe neden olan Kara Perşembe nedenlerini ve büyük çapta yaşanan balina satışlarını analiz etti. Trader Chase_NL, 3.000-4.000 dolarlık bölgedeki bir birikimin 6.000-7.000 dolarlık bölgeden çok daha karlı olduğunu ve balinaların bu seviyeleri beklediğini söyledi.

Ancak, Bitcoin’in (BTC) yükseliş çabaları hala çok güçlü olduğu gözüküyor, bu nedenle fiyatı bastırmak kolay olmayabilir.

12-13 Mart arasında yaşanan muazzam Bitcoin (BTC) fiyat düşüşü, özellikle BitMEX başta olmak üzere birden fazla Bitcoin (BTC) türev platformunda büyük pozisyon tasfiyelerine sebep oldu. Herkes bu çöküşün arkasındaki nedenleri merak ederken iki teori ön plana çıktı.

Birincisine göre, bu satış, COVID19’un neden olduğu genel piyasa oynaklığından korkan ve panik tasfiyeleri yapan kurumsal yatırımcılardan kaynaklandı. İkincisi ise bazı analistler bir DDoS saldırısı nedeniyle BitMEX’te daha fazla tasfiyenin olduğunu iddia etti.

“Son Yaşanan Yükseliş Ralliye Benzemiyor”

Trader ayrıca, devam eden piyasa süreçlerinin 2019’da yaşanan Bitcoin (BTC) rallisi ile çok az ortak noktası olduğunu söyledi. 2019’da gerçekleşen ralli 135 gün sürdü, bu nedenle, Bitcoin’in (BTC) en düşük seviyesinden %78 daha yüksek olması, sadece bir ‘V dönüşü’ olarak ele alınmalıdır. Trader ayrıca orta vadeli Bitcoin görüşünü şu şekilde açıklıyor:

BTC fiyatı dağılım için destekleniyor, ancak uzun vadeli birikim aşamasına girmeden önce yeni düşük seviyelere gidecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner