Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 9 Bin Dolar Seviyesini Yeniden Aştı

Geçtiğimiz hafta piyasalar olumlu bir havaya girmiş, Bitcoin (BTC) 9 bin 500 dolar seviyesine yükselmişti.

bitcoin 9 bin doları yeniden aştı

Geçtiğimiz hafta piyasalar olumlu bir havaya girmiş, Bitcoin (BTC) 9 bin 500 dolar seviyesine yükselmişti. Fakat bu haftaya düşüşle başlayan BTC, 9 bin dolar seviyesi üzerinde kalmak için mücadele ediyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin yazının yazıldığı sırada 9 bin 248 dolar seviyesinden işlem görüyordu. BTC, son 24 saatte yüzde 4.02’lik bir artış yaşamış oldu.

Bitcoin

Bitcoin Halving etkinliğine 5 gün kala, lider kripto para biriminde yaşanan yükselişler topluluğu heyecanlandırıyor. Bazı analistler boğa rallisini beklerken, bazıları da fiyatlandırmanın zaten gerçekleştiğini iddia ediyor. Örneğin stok-akış modelini kullanan ünlü analist PlanB, BTC’nin çok yakın bir zaman içerisinde 80 bin dolara kadar çıkabileceğini iddia ediyor. Bunun yanı sıra çöküş tahminleri yapan analistler de var.

Hedef 9 Bin 400 Dolar mı?

Yerli analist minexpert, Bitcoin’in 9 bin 300 dolar seviyesi üzerinde kırılma yaşamasıyla 9 bin 444 dolara doğru çıkabileceğini düşünüyor. Analist şu ifadeleri kullanıyor:

“Bitcoin tek mumda 9300 dolar hedefine ulaştı. 9300 dolar üstündeki kırılımlar 9444 dolara doğru hedefi taşıyabilir.”

Bir diğer yerli isim Crypto Kemal ise Bitcoin’in yeni zirveler hedefleyebileceğini ifade ediyor. Analist, “Bitcoin 14.000 dolardan gelen düşen trendi 9400’de kırarsa önündeki zorlu hedef 20.000’den gelen düşen trend olan 10300 dolar… Onu da kırar ise yeni zirveler hedeflenebilir… Ortadan işleme girme, stopsuz işleme girme, trendin aksine gitme ve bu 3 kuralı sürekli tekrarla!” ifadelerini kullandı.

CoinDesk’te yer alan bir analize göre lider kripto para birimi, altı gün süren daralma fiyat aralığından ayrıldı ve fiyat rallisinin 20 Nisan’da gözlemlenen 6 bin 700 dolar seviyesine yakın bir seviyeden devam ettiğine işaret etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner