Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), ABD enflasyon verisi öncesi temkinli

Geçtiğimiz gün 30 bin dolar barajını denedikten sonra geri çekilen Bitcoin (BTC), ABD enflasyon verisi öncesinde temkinli.

BTC grafik analizi

Geçtiğimiz gün 30 bin dolar barajını denedikten sonra geri çekilen Bitcoin (BTC), ABD enflasyon verisi öncesinde temkinli.

Küresel piyasalardaki hareketlilik ile paralel bir seyir takınan Bitcoin, belirsizlik aşamasını henüz sonlandırmış değil. Her ne kadar geçtiğimiz gün BTC fiyatı 30 bin doları aşsa da bu kısa sürdü. BTC, 30 bin dolar denemesinden sonra geri çekilmeye başladı. Güne başlarken BTC’nin 29.5 bin dolar seviyesinde hareket ettiği görülüyor.

10 Ağustos saat 15:30 itibariyle ABD enflasyon verisi küresel piyasalara sunulacak. Bu veriler öncesinde BTC tarafında temkinli bekleyiş sürüyor. Ancak gün içerisinde BTC’nin volatilite kazanması ve verileri karşılaması bekleniliyor. Peki bu kritik günde BTC için hangi fiyat seviyeleri dikkat çekiyor?

Bitcoin (BTC) teknik analizi

PayPal haber akışının da etkisiyle hızlı hareket eden Bitcoin (BTC), 30 bin doları üst üste iki gün boyunca denedi. Ancak BTC, iki günde de 30 bin doların üzerinde kalıcılık sağlayamadı. Günü 29.5 bin dolar seviyesinde geçiren BTC için önümüzde ABD enflasyon verisi bulunuyor. Bu veri ışığında BTC tarafında hareketliliğin artması ise muhtemel görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde BTC, 30.250 dolar seviyesindeki satış baskısını kaldıramamıştı. Bu bölgedeki direnç ve artan satışlar, BTC’nin geri çekilmesine yol açtı. Lider kripto para birimi sonraki gün 30.160 doları test etse de bu bölgede de kalıcılık sağlayamadı. Hareketli günlerin üçüncüsüne geldiğimizde, BTC’nin temkinli bir grafik izlediği görülüyor.

BTC’nin güç kaybetmesi ve enflasyon verisinin sıkıştırması, geri çekilmeyi hızlandırabilir. BTC için 29.500 dolar seviyesi destek bölgesi olarak karşımıza çıksa da bu bölgenin yakın temas halinde olduğunu hatırlatmakta fayda var. Olası enflasyon volatilitesi sonrasında BTC tarafında 29.070 dolar seviyesi görülebilir.

ABD enflasyon verisinin olumlu gelmesi halinde BTC tekrar 30.250 dolar seviyesini test etmek isteyebilir. Bu bölgede kalıcılık sağlanırsa BTC için sonraki hedef 31.100 dolar civarı olabilir. Yine de volatilitenin olabileceği bir veri günü olduğu için BTC’nin anlık hareketlilik sergilemesi şaşırtmayacaktır.

BTC grafik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner