Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinasından Düşüş Uyarısı Geldi

Büyük bir Bitcoin balinası, önümüzdeki halving’in zaten fiyatlandırıldığını ve BTC fiyatının etkinlikten sonra düşebileceğini ima etti.

bitcoin balinasından düşüş uyarısı

Büyük bir Bitcoin balinası, önümüzdeki halving’in zaten fiyatlandırıldığını ve BTC fiyatının etkinlikten sonra düşebileceğini ima etti.

Üçüncü Bitcoin (BTC) halving’i 14 gün içinde gerçekleşecek. Çoğu kişi halving sonrasında BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasını bekliyor. Şaşırtıcı bir şekilde, kripto para piyasasında en büyük Bitcoin balinalarından biri olan Joe007, halving’in zaten fiyatlandırıldığını ima etti, bu da kripto para birimini yaşanacak bir ani düşüşe karşı savunmasız bırakabilir.

Joe007 alaycı bir biçimde attığı mesajda şunları söyledi:

“Hayır, elbette fiyatlanmadı. Büyük halving gününde, herkes sonunda BTC’nin ne kadar düşük fiyatlandığını anlayacak ve hepsi satın almak için sıraya girecek. Tabi ki alabilirler. İşsizlik maaşlarıyla…”

Joe007, Bitfinex listesindeki verilerle gösterdiği gibi Bitcoin için büyük miktarda kısa pozisyon açtı. Trader’ın geçen ay 11.3 milyon dolarlık BTC sattığı görülüyor. Bitcoin fiyatının yaklaşık 7 bin 700 dolara yükseldiği göz önüne alındığında, balinanın kısa bir pozisyonda durduğu ve BTC fiyatının kısa vadede düşmesini beklediği anlaşılıyor.

Tek Seferlik Bir İşlem Değil

Madencilerin ürettiği BTC miktarını azaltan bir süreç olan Bitcoin halving etkinliği dört yılda bir gerçekleşiyor. Madencilerin gelirlerini bir gecede yarıya indiren bu etkinlik, madencileri değişime adapte olmaya zorlar ve genellikle küçük ölçekli madencilerin ekosistemin dışına çıkmasına neden olur. Halving beklenmedik bir olay değil. Aslında madencilik endüstrisi, güçlü nakit tamponları kurarak ve madencilik maliyetini düşürmek için elektrik servis sağlayıcıları ile müzakere ederek yaklaşık 1 yıldır bu sürece hazırlanıyor.

Kısa vadede, halving’e yaklaşılıyor olması nedeniyle Bitcoin fiyatında ani bir artış beklemek için net bir neden mevcut değil. Kripto para piyasasının geçmişine bakıldığı zaman genellikle halving öncesi değil de halving sonrasında artış yaşanıyor.

Bitcoin fiyatı şu an 7 bin 700 ila 8 bin 300 dolar arasında çok yıllı bir direnç alanında seyrediyor. Bir varlık veya endeks için uzun vadeli büyük bir geri dönüş noktasını gösteren 200 günlük basit hareketli ortalama da şu anda 8 bin doları işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner