Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Bir Kez Daha Bu Seviyede Tutunmaya Çalışıyor

Bitcoin geçen haftadan bu yana, çok olaysız birkaç gün geçiriyor.

1 btc 3

Bitcoin geçen haftadan bu yana, çok olaysız birkaç gün geçiriyor. 10 Haziran civarında Bitcoin bir kez daha 10 bin dolar direncini kırmaya çalıştı ancak başarısız oldu.

Sonuç olarak dijital varlık, hemen hemen 9,100 dolara düştü ve 11 Haziran’dan beri ciddi bir yan hareket yaşıyor. Bir haftadan fazla bir süredir BTC, 9.600 dolar ile 8.900 dolar seviyelerinin arasında gidip geliyor ve aslında kimi trader’lar için mükemmel bir ortam sağlıyor.

Bitcoin’de Hala Alım-Satım Bölgesi Yok

Bitcoin’in yukarı yönlü mü, aşağı yönlü mü hareket edeceği belirsizliği; birçok trader’ı varlığın bir sonraki hareketini bekletmeye zorladı. Haftalık son kapanışta BTC’nin 9.300 dolarlık destek bölgesini kaybedeceği açıktı. Yine de Fed, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası’nın daha fazla para basması ile; BTC  bir kez daha 10 bin dolar seviyesini denedi.

Zira Koronavirüs sebebiyle Mart ortasındaki çöküşten bu yana, Bitcoin’in küresel borsalar ile yüksek derecede ilişkili olduğu kanıtlanmıştı.

Aşağıdakilere işaret eden teknik analiz ile borsaların yükselişi arasındaki bu çelişki sonucu, Bitcoin’in açık bir alım-satım bölgesinde olmadığı sonucuna varılabilir.

9.300 Dolar Seviyesi Yine Savaş Alanı

Günlük BTC / USDT grafiklerinin Tradingview tarafından elde edilen veriler ile kontrolü sonucu aşağıdakiler gözlemlenebilir.

  • 50 günlük hareketli ortalama, 9.300 dolar civarında mevcut seviyelerde yeterli destek sağlıyor.
  • 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalar, 8.000 dolar-8.100 dolar aralığında daha fazla destek sağlıyor.
  • 9.150 dolar, 9.050 dolar ve 8.900 dolarlık normal destek bölgeleri hala geçerlidir.
    Ticaret hacmi yakında büyük bir harekete işaret ederek azalıyor.
  • MACD, MFI hafifçe yukarı doğru bir itme ile aşağı doğru bir hareketi işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner