Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğaları 7 Bin Doları Hedefliyor

Çarşamba günü Bitcoin (BTC) fiyatı, Senato'nun koronavirüs pandemisinden etkilenen işletmelere ve işçilere rahatlama sunmasını amaçlayan 2 trilyon dolarlık ekonomik teşvik tasarısını onaylamasıyla, geleneksel piyasalarla beraber yükselişe geçmişti.

bitcoin boğaları 7 bin dolar

Çarşamba günü Bitcoin (BTC) fiyatı, Senato’nun koronavirüs pandemisinden etkilenen işletmelere ve işçilere rahatlama sunmasını amaçlayan 2 trilyon dolarlık ekonomik teşvik tasarısını onaylamasıyla, geleneksel piyasalarla beraber yükselişe geçmişti. Bitcoin fiyatı yükselişin ardından 6 bin 959 dolarlık direnç seviyesini zorlasa da buradan red yedi ve geri çekildi. Bu geri çekilmeden önce BTC 7 bin dolara biraz uzanmış oldu. CoinMarketCap verilerine göre BTC yazının yazıldığı sırada 6 bin 638 dolardan işlem görüyordu.

Daha kısa zaman çizelgesine bakıldığında, fiyatın yükselen kama deseninin destek ve direnç eğilim çizgisinden sektiğini ve sürekli olarak 6 bin 970 dolar ile karşılaştığını görebilirsiniz.

Bugünkü geri çekilmeye rağmen Bitcoin hala 6 bin  970 dolarlık direncin üzerinde bir itiş yapmaya çabalıyor. Bunun sonucunda 7 bin 79 doları görmeye çalışıyor. Yatırımcılar ayrıca, 4 saatlik zaman diliminde Bollinger Bantlarının alım ve satım hacmi azaldıkça sıkı bir şekilde çekildiğini fark edecekler. Tipik olarak bu, keskin bir hareketin yapıldığının bir işaretidir.

Önceki analizde belirtildiği gibi, 7 bin 200 doların kayda değer bir direnç göstermesi bekleniyor ve eğer fiyat destek bulabilirse, bu aralıkta bir araya gelerek Bitcoin, 8 bin dolara doğru kademeli bir hareket için daha iyi konumlandırılacak. Fiyat Bollinger Bandı hareketli ortalamasının (6.646 dolar) altına düşerse, 6 bin 515 dolar ila 6 bin 450 dolara düşme olasılığı var. Bunun altında ise 6 bin 200 dolarlık destek bulunuyor.

BTC Boğa Senaryosu

Boğa senaryosu, Bitcoin’in 6 bin 800 dolar ila 6 bin 900 dolar arasında bir alanı desteklemesini ve ardından hacim profili görünür aralığındaki boşluğun 6 bin 900 dolar ila 7 bin 700 dolardan faydalanması için yükselen kamadan çıkmasını gerektirecek.

6 bin 900 doların üzerinde gerçekleşen yüksek hacimli bir fiyat, 7 bin 929 doların üzerinde daha yüksek bir denemede bulunabilir. 50 günlük hareketli ortalama ve 200-MA genel olarak gizlendiğinden, 8 bin dolar üstesinden gelmek için önemli bir engel olarak konumlanacaktır.

Ayı Senaryosu

Artan bir kama dökümü, fiyatın daha önce bahsedilen temel destek seviyelerini (6,515 dolar, 6,450 dolar, 6,200 dolar) yeniden gözden geçirmesi ve 6 bin 200 doların destek sağlayamaması durumunda 5 bin 850 dolara ve 5 bin 500 dolarlık seviyelere düşmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner