Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Hashrate Büyük Bir Düşüş Kaydetti

Tarihi Bitcoin (BTC) fiyat çöküşünden sonra madenciler ayağa kalkmaya çalışıyor.

bitcoin hashrate 1

Tarihi Bitcoin (BTC) fiyat çöküşünden sonra madenciler ayağa kalkmaya çalışıyor. Blockchain.com tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in hashrate’i Eylül 2019’dan bu yana en düşük seviyesi olan 75 EH/s’ye düştü. Oranlayacak olursak 2 hafta önceye nazaran yüzde 44’lük bir düşüş var diyebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin hashrate

Hashrate, 1 Mart’ta tüm zamanların en yüksek 136 EH/s seviyesine ulaşmıştı. Madenciler, Bitcoin fiyatındaki önemli düşüşe rağmen dayanıklıydı. Fakat daha sonra daha fazla dayanamayan küçük oyuncuları, ekipmanlarını kapatmaya zorlanan şeyler yaşandı. Büyük ölçekli madencilik çiftliklerinin, uzun vadeli çalıştıkları için bu durumdan etkilenme olasılığı düşük. Aralık 2018’de gerçekleşen önceki teslimiyet sırasında, Çinli madenciler, alüminyum izabe tesislerinden gelen fazla enerjiyi kullanarak kâr elde edebildiler ve bu da üretim maliyetini bir kripto para için sadece 2 bin 400 dolara indirmelerini sağladı.

Bitcoin Zorluğunda Düşüş

Beklendiği gibi, Bitcoin zorluğu yüzde 16’lık düşüş kaydetti. Bu 30 Ekim 2011’de gerçekleşen yüzde 18’lik düşüşün hemen arkasında yer alıyor. Bu, üst düzey ASIC’lerin ortaya çıkmasından çok önceydi. Daha önce aşağı yönlü bir ayarlama yapıldığı zaman BTC’nin fiyatı yüzde 50 oranında düşüş yaşamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x