Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin, Aylık Kapanışı 8.000 Dolar Seviyelerinde Yapabilecek mi?

Bitcoin, Aylık Kapanışı 8.000 Dolar Seviyelerinde Yapabilecek mi?

ABONE OL:google-news

Bitcoin fiyat grafiklerindeki mevcut aylık mum, ayı piyasasının ilk başlangıcından bu yana oluşan, diğerlerinden farklı şekilde ve büyük bir mum uzunluğunun neredeyse iki katı boyutta.

Bitcoin fiyatı Mart ayını 8.000 dolar civarında veya üzerinde kapatacak olursa grafikte “çekiç” olarak adlandırılan güçlü bir yükseliş dönüş şamdanı oluşacak. Bunun gibi bir görüntü, bir ters dönüşün yakın olduğunu ve düşük seviyelerde olunduğunu işaret edebilir.

Bitcoin fiyatı 2020’ye hiç alışık olunmayan bir başlangıç ​​yaptı. Haftalar sonra yüzde 50’nin üzerinde toparlanarak 10.000 doların üzerinde yıllık en yüksek seviyeyi test etmesinin ardından tarihi tek günlük çöküşle 4.000 doların altına düştü.

Ortaya çıkan bu fiyat hareketi, son beş yılda Bitcoin fiyat grafiğindeki en büyük aylık kırmızı mumlardan birinin oluşmasına sebep oldu. Böylesi büyük ve güçlü bir kırmızı mum 2014-2015 ayı piyasasında kripto varlığın son dip seviyeleri test etmesinden bu yana görülmedi.

Bitcoin‘in 4.000 dolara sert düşüşünün ardından lider kripto varlık hızlıca toparlanmayı bildi ve neredeyse iki kat yükseldi. Tabii ki bu yükseliş sebebiyle fiyat grafiğinde büyük bir yeşil mum oluştu. Önündeki 6.800-6.900 dolar seviyelerindeki dirençten dolayı şimdilik öncü kripto varlık beklenen yükselişi yapamıyor. Bitcoin’in fiyatı bu ay sonuna kadar 8.000 dolar seviyesine ulaşabilirse ortaya ters çekiç mumu çıkacak.

Bitcoin fiyatı genellikle grafiklerdeki kırmızı ve yeşil mumlar aracılığı ile ifade edilir. Bu mumlar Japon şamdanı olarak da adlandırılır. Bu Japon şamdanlarının nasıl kapandığı, nasıl bir pozisyon aldığı analistlerden tarafından yaklaşan fiyat hareketlerini tahmin etmekte kullanılır. Bazı şamdanlar ve desenler daha belirgin bir hal alarak geri dönüşlere ait fikirler bile verebiliyor. Bu tarz sinyaller sağlayan şamdanlar arasında boğa çekiç yer alıyor.

Şamdan, altta uzun bir fitil ve küçük bir mum gövdesinin üstünde küçük veya olmayan bir fitil ile temsil edilir. Mum, saplı bir çekici andırır ve yeşil veya kırmızı kapatabilir. Ay sonlarında görülen bu desen lider kripto varlığın yükseliş trendinin devam edip etmeyeceği konusunda bilgi verecek olması bakımından oldukça önemli.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakNewsbtc
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

965BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
24,602TakipçilerTakip Et
879AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar