Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğalarına Taze Kan: 20 Milyon USD Coin (USDC) Piyasaya Sürülüyor

Coinbase tarafından desteklenen USD Coin (USDC), 20 milyon dolar değerinde yeni kripto parayı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

USDC 1

Coinbase tarafından desteklenen USD Coin (USDC), 20 milyon dolar değerinde yeni kripto parayı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

USD Coin (USDC) İkinci En Büyük Stablecoin

USD Coin (USDC) piyasa değeri ile ikinci en büyük stablecoin’dir. Coinbase ve Circle tarafından desteklenen varlık, Tether’ın (USDT) en ciddi rakibi. Whale Alert (@whale_alert) tarafından edinilen bilgilere göre USDC, 20 milyon dolarlık kripto para bastı.

Yeni arza verilen tepkiler çoğunlukla hevesliydi. Pek çok kişi yeni USDC’nin 2020 yılında, piyasanın pozitif fiyat hareketini genişleteceğine inanıyor.

USDC, geçtiğimiz yılı büyüme açısından oldukça başarılı geçirdi ve şimdi bu başarısını 2020 yılında da sürdürmek istiyor. Özellikle geçtiğimiz Aralık ayında oldukça fazla stablecoin basıldı. Aralık ayında toplamda, 33,4 milyon dolarlık stablecoin piyasaya sürüldü. Genel olarak, Aralık USDC hazinesi için çok hareketli bir aydı.

Binance Delist Kararları

USDC’nin yükselişi oldukça hızlı oldu. Stabilcoin sadece 3 ay içinde piyasa değeriyle ikinci sırada yer aldı. Bu başarıya sadece likidite ile ulaşmadı, aynı zamanda Circle ve Coinbase’in desteğiyle rezervleri için yetkili bir temel sağlayarak yapabildi.

Ancak, son zamanlarda bazı haberler iyi değildi. Bu ayın başlarında, Binance düşük işlem hacmi nedeniyle bazı USDC tabanlı işlem çiftlerini delist etti. Binance ABD doğrudan Coinbase ile rekabet ettiğinden, birçok kişi delist’lerin haksız olduğunu söyleyerek eleştirdi. Ne olursa olsun, stablecoin piyasa kapitalizasyonunu daha da genişletmeye hazır görünüyor. Mayıs 2019’dan beri şirketin piyasa değeri sürekli olarak büyüyor ve artıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner