Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Dikkat Çeken “En İyi 10 Gün” Grafiği

Son araştırmalar, Bitcoin'in fiyatının belirli günlerde hareket etme eğiliminde olduğunu ve yatırımcılarının asıl karlarını bu günlerde yaptıklarını ortaya koyuyor.

Bitcoin En İyi 10 Gün Grafiği

Son araştırmalar, Bitcoin’in fiyatının belirli günlerde hareket etme eğiliminde olduğunu ve yatırımcılarının asıl karlarını bu günlerde yaptıklarını ortaya koyuyor. Bu dönemleri kaçırmak uzun süreli ayı piyasasını veya durağan fiyatları beklemek anlamına geliyor.

2013 ve 2017 Bitcoin’in en yüksek fiyatlara ulaştığı yıllar olarak öne çıkıyor. Bitcoin’e yatırım yapma konusunda 2013’ün en iyi günlerini yaklayan bir yatırımcı yüzde 600’den fazla kar edebilme şansı bulurken, 2017’nin en iyi günlerini yakalayan bir yatırımcı yüzde 1173 kar edebilme şansı buldu. En büyük Bitcoin boğa piyasaları, doğru anda yatırım yapan birçok yatırımcını milyonere dönüştürdü. Öte yandan o günleri yakalamak bir şans meselesiydi. Mesela 2017’de Bitcoin yıl sonuna kadar inişli çıkışlı günler gördü ve yılın son döneminde en güçlü boğa koşusunu yaptı.

2019’da Bitcoin çok daha az volatiliteliydi ve en iyi 10 günde yüzde 122 gibi bir kar getirdi. Varlık hala son derece volatiliteli ve bu yüzden her zaman için kar sağlama konusu hala tartışmalı bir konu. Genel olarak kazançlı bir varlık olma eğiliminde olmasına rağmen, yanlış anda Bitcoin’e almak büyük kayıplara neden olabilir. Bu nedenle Bitcoin almak için en iyi günleri beklemek, o günleri belirlemek son derece önemli.

Devasa fiyat dalgalanmaları 2020’ye kıyasla önemli ölçüde daha düşük hacimlerde gerçekleşti. 2013 ve 2017’de görülen zirvelerin görülmesini Mt. Gox ve Bitfinex borsaları tetikledi. Şimdi Bitcoin ticareti daha fazla borsada yapılabiliyor ve bu nedenle fiyat dalgalanmaları çok fazla dramatik değil.

Bitcoin geçtiğimiz aylarda ABD-İran gerilimi gibi daha büyük jeopolitik faktörlere de tepki verdi. Bitcoin, ekonomik durgunluğun ortadan kaldırılabileceği bir yılda daha genel olarak olumlu bir yatırım ortamında hareket etmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner