Yükleniyor...

DeFi Büyürken Ethereum’un (ETH) Fiyatı da Yükseliyor

2020, Ethereum (ETH) yatırımcıları için iyi bir başlangıç yapılan yıl olarak kayda geçti.

Ethereum ETH 3

2020, Ethereum (ETH) yatırımcıları için iyi bir başlangıç yapılan yıl olarak kayda geçti. En büyük altcoin 2020’de yüzde 35 değer kazanırken, aynı dönemde Bitcoin sadece yüzde 16 oranında değer kazandı. Code to Inspire kurucu ortağı John Lilic’e göre Ethereum, en büyük rakibine karşı yüzde 11’den fazla değer kazandıktan sonra Bitcoin’den daha iyi bir döneme girdi.

Kripto para piyasasının oldukça öngörülemez olduğu düşünülse de, trader’lar Ether’in sadece geçmiş performansına bakarak Ocak ayında yükseleceğini kolayca tahmin edebildiler çünkü Ethereum’un fiyat hareketi tarihsel olarak her yılın başında yükselme eğilimindedir.

2019’da Ethereum’un fiyatı ocak ayında baskılandı ancak Şubat ayında etkileyici bir şekilde yüzde 52 oranında değer kazandı. Bu tarihlerde Bitcoin, piyasa hakimiyetine büyük ölçüde zarar veren 4.000 dolar seviyesini aşmak için mücadele ediyordu.

Bu yıl Ethereum, 19 Ocak’ta 2020’nin en yüksek seviyesi olan 176,25 dolara ulaştı ancak Bitcoin’in 9.000 dolar seviyesinden geri dönmesiyle kazanımlarının bir kısmını kaybetti ve şu anda 166 dolardan işlem görüyor.

Ether’in fiyatındaki yükseliş merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında kilitlenen ETH miktarındaki yüzde 8’lik artışla beraber geldi. Bu, Ethereum’un dolaşımdaki arzının yüzde 3’ünden fazlasının kilitlendiği göz önüne alındığında son derece olumlu bir gelişmedir.

DeFi Ethereum

Compound’un kurucusu Robert Leshner’e göre DeFi’nin hala ana akım için hazır hale gelemeyecek yeni bir teknoloji olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, yatırımcıları DeFi’nin sahip olduğu bazı sorunlar konusunda uyarmış ve dikkatli olmaları çağrısı yapmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner