Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Düşerken Bu Kripto Paranın Hacmi 3’e Katlandı!

Bitcoin (BTC) grafiğinde oluştuğu gözlemlenen ve büyük heyecana sebep olan Golden Cross, son düşüşle birlikte etkisini kaybetti.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin (BTC) grafiğinde oluştuğu gözlemlenen ve büyük heyecana sebep olan Golden Cross, son düşüşle birlikte etkisini kaybetti. En büyük kripto para, 19 Şubat’ta başladığı düşüşüne 20 Şubat’ta da devam etti ve 9.500 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin’in özellikle aşağı yönde hareket ettiği dönemlerde stablecoin’lerde hacim patlaması yaşanır ve genelde hacim patlaması yaşayan stablecoin Tether (USDT) olur. Ancak bu sefer USDT değil 135 milyon doları aşan piyasa değeriyle en büyük dördüncü stablecoin TrueUSD’de (TUSD) hacim patlaması yaşandı.

Skew Hacim

Skew Markets’in sunduğu verilere göre, stablecoin’in hacmi yüzde 190’ın üzerinde arttığı ve daha önce benzeri görülmemiş hareketle 550 milyon dolardan 1.8 milyar dolara çıktı. 19 Şubat’ta 584 milyon dolardan olan hacim bugün 1.8 milyar dolara kadar yükseldi. Ani artışın ardından başlayan düşüşle hacim 1.7 milyar dolar seviyesine kadar geriledi ve düşmeye de devam ediyor.

TrueUSD Hacim

Bravenewcoin’in verileri, hacimdeki patlamanını Hong Kong merkezli Bit-Z borsasından kaynaklandığını gösteriyor. Öyle ki, toplam TUSD hacminin yüzde 93,48’i bu borsadan sağlandı. Yukarıda yer alan tablodan diğer borsalardaki TUSD hacminde yüzde 1 gibi kayda değer olmayan artışlar yaşandığı, önemli bir farkın bulunmadığı görülüyor.

Öte yandan borsanın hacmi de aynı şekilde arttı. CoinGecko’un verilerine göre, Bit-Z’nin toplam hacminin yüzde 28,48’inin TUSD’den geldiğini ortaya koyuyor. Ayrıca, TUSD’nin Bit-Z üzerindeki likiditesindeki uyumsuzluk da göze çarpıyor. Bit-Z’deki yüksek TUSD hacminin gerçek nedeni ise bilinmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner