Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi – 30 Nisan 2023

Kripto para piyasası 2023'ün gelişini olumlu karşıladı.

kriptoda argo

Kripto para piyasası 2023’ün gelişini olumlu karşıladı.

2023’ün başlamasıyla birlikte 15 bin dolarlara kadar düşen Bitcoin bir ralliyle 30 bin dolara kadar yükseldi. Son birkaç gündür olduğu yerlerde dolaşan Bitcoin için fiyat analizi.

BTC Fiyat Analizi

Bitcoin fiyat hareketini incelediğimiz zaman, paritenin yavaş yavaş son düşüşten çıktığını ve 30.000 doların üzerine çıkmaya çalıştığını gösteriyor. Şu anda Bitcoin 29.800 dolardan işlem görüyor ve daha yüksek seviyelere çıkmaya devam ederse, yakın vadede 30 bin doları yeniden test ettiğini görebiliriz.

btc

24 Nisan’da BTC fiyatı, son yedi günün en düşük seviyesi olan 27.005 dolara düştü. Ancak, yükseliş ivmesi ve satın alma baskısı pariteyi tekrar 29.000 doların üzerine çıkardı.

20-EMA güçlü bir destek sağladı ve alıcılar 30.000 dolar seviyesinin üzerine çıkabilirse, tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yeniden test edildiğini görebiliriz.

MACD sıfırın üzerine çıkarken RSI hala 60’ın altında olduğundan haftalık teknik göstergeler biraz karışık bir sinyal veriyor. MACD tarafından belirtilen satın alma baskısı, yatırımcıların 29.000 dolar seviyesine doğru her düşüşte BTC satın almak istediklerini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner