Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Halving’ine Bir Yıldan Az Kaldı

Bitcoin (BTC) maksimalistlerinin yükseliş senaryolarından birisi olarak gördüğü BTC halving'ine 364 gün kaldı.

Bitcoin halving

Bitcoin (BTC) maksimalistlerinin yükseliş senaryolarından birisi olarak gördüğü BTC halving’ine 364 gün kaldı.

21 milyonluk sınırlı bir arza sahip olan BTC’de, her dört yılda bir halving gerçekleşiyor. Bu halving’lerde, Bitcoin madenciliğinin de yakından takip ettiği blok ödülleri yarılanıyor. Son BTC halving’inde, blok başına 12,5 BTC olan ödüller 6,25 BTC‘ye düşürülmüştü. Önümüzdeki halving’te, Bitcoin’deki blok ödülleri 3,25 BTC’ye düşürülecek.

Oklink tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin halving’inin günü netleşmeye başladı. Oklink, sıradaki Bitcoin halving’inin 28 Nisan 2024‘te gerçekleşmesini bekliyor. Bitcoin maksimalistlerinin yükseliş senaryosu olarak gördüğü halving’e 364 gün kaldı.

Bitcoin (BTC) Halving’ine, 364 Gün Kaldı

Her halving döneminde boğa koşusuna başlayan Bitcoin (BTC) için, sıradaki halving’in 364 gün sonra gerçekleşmesi bekleniliyor.

Oklink’in sağladığı verilere göre, blok ödüllerinin 3,25 BTC‘ye düşürüleceği halving’in 52.531 blok sonra gerçekleşmesi planlanıyor.

Daha önceki Bitcoin halving’lerine bakıldığında, BTC ödüllerinin düşürülmesiyle birlikte kripto piyasasında yükseliş yaşanmıştı. Geçmiş verilerden esinlenen Bitcoin maksimalistleri, önümüzdeki yıl gerçekleşecek halving’ten sonra da yükseliş yaşanabileceğini düşünüyor.

Son 24 saatte 4,53 milyar dolarlık on-chain işlem hacmine ulaşan BTC’nin, 868 bin aktif adresi bulunuyor. Bu sayıların halving döneminde artış göstereceğine yönelik tahminlerde artış yaşanmaya başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner