Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Büyük Hareket Yakında Geliyor mu?

Geçtiğimiz Perşembe günü Bitcoin (BTC), aşağıdaki 4 saatlik grafikte görülebileceği gibi, aynı haftanın ikincisi olan bir üçgen paterni çıkardı.

bitcoin fiyat analizi

Geçtiğimiz Perşembe günü Bitcoin (BTC), aşağıdaki 4 saatlik grafikte görülebileceği gibi, aynı haftanın ikincisi olan bir üçgen paterni çıkardı. Patlama, 400 dolarlık bir fiyat kazancı başlattı ve BTC 9 bin dolarlık gösterge seviyesini geçti. Geçtiğimiz iki gün boyunca, 9 bin dolar işaretinin üzerine çıktıktan sonra, Bitcoin ticaretinin 9 bin dolar ile 9 bin 200 dolar arasında sıkı bir aralıkta olduğunu gördük.

Wall Street ve küresel pazarlar son iki günlük ticarette yüzde 5 daha fazla çökerken, Bitcoin piyasalarla olan son korelasyonunu başarıyla ayırdı ve şimdi tüm gözler birincil kripto para biriminde. Bitcoin, altın gibi gerçek bir güvenli liman mı? Değil mi?

Yükselecek mi? Düşecek mi?

Grafiklere geri dönelim: RSI göstergesinin 50 civarında konsolidasyonu ile birlikte, son zamanlarda azalan işlem hacmi, büyük bir hareketin geleceğini öngörüyor. Gelecek hareketin yükseliş ya da düşüş yönünde olup olmayacağını söylemek için henüz erken; ancak, 9 bin 200 doların üzerinde veya 9 bin doların altında bir kırılmanın Bitcoin fiyatı için kısa vadede karar vermesi muhtemeldir.

Toplam Piyasa Değeri: 264 milyar dolar

Bitcoin Piyasa Değeri: 166.7 milyar dolar

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti: Yüzde 63.2

İzlenecek Temel Seviyeler ve Sonraki Olası Hedefler

Destek / Direnç seviyeleri: Yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin 9 bin dolar ile 9 bin 200 dolar arasında işlem görüyor. BTC’de ilk direnç seviyesi 9 bin 200 dolar. Ayrıca, günlük grafikte işaretlenen 50 günlük hareketli ortalamaya bakıldığında bir diğer direnç seviyesi 9 bin 300 dolar. Son ikisinin kırılması durumunda, bir sonraki direnç 9 bin 400 ve 9 bin 600 dolar.

Tam tersi durumda ise ilk destek seviyesi 9 bin dolar. Düşüş devam ederse BTC’yi 8 bin 800 dolar ve 8 bin 700 dolarlık destek seviyeleri beklemektedir. Bu da 200 günlük hareketli ortalama çizgisidir (aşağıdaki günlük grafikte açık yeşil olarak işaretlenmiştir). Bir sonraki destek ise 8 bin 500 dolar destek seviyesinden önce 8 bin 650 dolar seviyesindedir.

Yukarıda tartışıldığı gibi, işlem hacmi düşüyor ve olası bir yükseliş hareketi olduğunu gösteriyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin yazının yazıldığı sırada 9 bin 128 dolardan işlem görüyordu.

BTC / USD 4 Saatlik Grafik

Bitcoin Fiyat Analizi

BTC / USD Günlük Grafik

Bitcoin Fiyat Analiiz

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner