Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Hareketlerini Bilen Astrologdan Yeni Açıklama

TikTok'ta meşhur olan astrolog Maren Altman, Bitcoin (BTC) fiyatını tahmin etmek için yıldız fallarını kullanıyor ve yakın gelecekte lider kripto para biriminin zenginleştiğini görüyor.

astrolog maren altman bitcoin btc bitcoin 2021 tahmin

TikTok’ta meşhur olan astrolog Maren Altman, Bitcoin (BTC) fiyatını tahmin etmek için yıldız fallarını kullanıyor ve yakın gelecekte lider kripto para biriminin zenginleştiğini görüyor.

3 Ocak 2009’da güneş Oğlak burcundayken ve ay Koç burcundayken, anonim isim Satoshi Nakamoto Bitcoin blok zincirini canlı olarak yayınladı ve Genesis Blokunu oluşturdu. Bu Bitcoin’in var olmaya başladığı gün olarak kabul edilebilir. 22 yaşındaki astrolog Maren Altman, on iki yıl sonra o gün yaşanan bu gezegensel hizalanmanın Bitcoin’in gelecekteki fiyatını tahmin etmenin anahtarı olduğuna inanıyor.

Geçtiğimiz gün yeni bir tahminde bulunan Altman, şu ifadeleri kullandı:

“Venüs Bitcoin’in güneşini geçiyor, güneş Bitcoin’in Jüpiter’ini geçiyor ve Bitcoin’in Jüpiter’i hala sevimli şeyler yapıyor. Temelde, büyüme ve genişlemenin her bariz göstergesi şu anda aktif hale geliyor.”

Astrolog, pazartesi günü takipçilerine Bitcoin’in yakında tekrar yükselişe geçebileceğini duyurdu.

Bitcoin İçin İyi İşaretler

Videolarında bir tür seksi, Goth, dominatrix havası yayan Altman, insanlar, dünya olayları ve hatta kripto para birimleri için iyi veya kötü olabilecek faktörlere bakmak için astrolojiyi kullanıyor. Son zamanların popüler ismi yaklaşan hizalamaların birkaç ay içinde Bitcoin için iyi bir dünya yaratabileceğini düşünüyor:

“Çılgınca görünebilir. Mayıs sonu Bitcoin için çılgınca görünüyor. Bunu YouTube videoma koymadım. Bunu şimdi gördüm. Bence bu gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor.”

Astrolog 17 Ocak’ta, önceki tahminlerinin bir videosunu yayınlamış son fiyat durumuna işaret ederek bunların gerçekleştiğini söylemişti.

Geçen yıl yayınladığı bir TikTok videosuna göre Altman, astrolojiyi henüz küçükken keşfetti. Çok geçmeden psikolojik astroloji ve gezegen döngüleri hakkında bilgi sahibi oldu. Bir yıl önce Felsefe alanında lisans derecesi ile mezun oldu. Ve birdenbire 21 yaşında, ne yapacağına dair çok az fikriyle gerçek dünyadaydı. İlk düşüncesi kendisini geliştirmesi gerektiğiydi. Böylece finans ve yatırım hakkında okumaya başladı, merkezi bankacılığı sisteminin verimsizliklerini öğrenmeye başladı. İşte o zaman Bitcoin’i keşfetti:

“Pek çok yönden inanılmaz bir çözümdü, sorunları hemen çözdüğü için değil ama en azından bu şeylerle birçok yönden mantıklı daha uyumlu yeni bir yol sunuyor.”

Astrolog daha sonra TikTok ile tanıştıktan sonra, kısa astroloji videoları yayınlamaya başladı. Takipçi sayısı arttıkça, daha olgun bir izleyici kitlesinin ilgisini çeken dünya meseleleriyle ilgili paylaşımlara başladı. Biden’ın ABD seçimlerini kazanacağını tahmin etti ve senato ikinci turları hakkında yorumlar yaptı. Sonra bir gün bir Bitcoin videosu yaptı ve o zaman kripto para topluluğunun da dikkatini çekti:

“Bitcoin’in astrolojisine bakmaya başladım ve çılgın bir büyüme çizgisine ve önemli bir fiyat artışına girmek üzere gibi göründüğünü fark ettim.”

O zamanlar Bitcoin’in fiyatı Mart ayındaki 4000 dolar seviyesinden 18.600 dolara yükselmişti. Videoyu yayınladıktan sonraki haftalarda BTC, 8 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesini iki katından fazla artırarak 41.900 dolara çıktı.

Astrolog şimdiye kadar 11 kripto para birimi videosu yaptı. Ve izleyicileri şimdi Bitcoin ve en sevdikleri kripto para birimleri hakkında yorum almak için kendisine adeta yalvarıyor.

Bitcoin Fiyatını Tahmin Etmek

Astroloji bir şeyin ortaya çıktığı anda gezegenlerin ve yıldızların konumlarına bakarak ve ardından bu haritayı bu gezegenlerin ve yıldızların şu anda nerede oldukları veya gelecekte nerede olacakları ile karşılaştırmak suretiyle çalışır.

5yGsnyRf.jpg small

Genellikle astrologlar belirli insanları tartışırken doğum günlerini kullanırlar; Altman bunu Genesis Bloku olarak bilinen bir blok zincirindeki ilk bloğu kullanarak Bitcoin için uygular.

“Bir Genesis Blok varsa, bu bir yol göstericidir çünkü o anın başlangıcı veya doğuşu budur. Bir Genesis Bloku hakkında hiçbir şey bulamazsam, CoinMarketCap’teki ilk listelenmeye bakarım ve onu kullanırım ve işe yarayıp yaramadığını görürüm.”

Yıldızların mevcut veya gelecekteki takımyıldızlarını orijinal takımyıldızlarla karşılaştırmaya gelince, gezegenlerin benzer konumlarda olup olmadıklarını veya uygun açılara sahip olup olmadıklarını arar. Altman, son olarak şunları söyledi:

“Dolayısıyla, yükseliş göstergeleri temelde genel olarak Jüpiter, Venüs veya kuzey düğümünün olumlu hizalanmaları olacaktır. Bunların hepsi büyümenin göstergeleridir. Daha fazla düşüş göstergesi Mars, Satürn veya Güney Düğümü gibi şeylerdir.”

Astrolojide “düğümler” yani “node”lar, güneşin yörüngesi ile ayın yörüngesinin kesiştiği ekliptik noktalardır. Kripto para dünyasında “node” ise bir blok zincirine güç veren bir bilgisayar yazılımıdır. Altman, “Bu kelimeyi birçok farklı bağlamda kullanmaya alışkınım” ifadelerini kullandı.

Altman son olarak 21 Ocak’ta bir paylaşım daha yaparak, “Aralık ayında söylediğim gibi, 21 Aralık jüpiter-satürn birleşimi, BTC fiyatlarının daha sonra üzerine inşa edebileceği kesin bir taban gibi görünüyordu. Bu süre zarfında 20.000’in başlarında. Bu yüzden düzeltmelerde bile 20.000 doların altında spekülasyon yapmam. Bu jüpiter-satürn hipotezinin geçerli olup olmadığını göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner