Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Hareketleri Bir Altcoin Rallisini Tetikler mi?

Bitcoin'in (BTC) devam eden rallideki fiyat düzeltmesi oldukça kısa sürdü ve varlık CoinMarketCap'ten gelen verilere göre yazını yazıldığı sırada 32.

bitcoin altcoin

Bitcoin’in (BTC) devam eden rallideki fiyat düzeltmesi oldukça kısa sürdü ve varlık CoinMarketCap’ten gelen verilere göre yazını yazıldığı sırada 32.200 dolar seviyesinde  işlem görüyordu.

Trader’lar dipteki kayıplara katlanırken kurumlar satın almaya devam etse de, düşüş yatırım akışının yönünü değiştirdiği için altcoinleri ödüllendiriyor gibi görünüyor. %100 HODLing yapan Bitcoin cüzdanlarının karlı olmasına karşın, şu anda kârda olan %88 HODLer var. Bitcoin’in hakimiyet oranı ise yazının yazıldığı sırada %63.2 idi. Bu çift haneli kazançlarla altcoin satın alarak kullanıcılar arasında bir satış ve düşüş hissine işaret edebileceğini gösteriyor.

Mevcut piyasa döngüsünde, LINK, UNI, ATOM, MKR ve CEL gibi altcoin’ler, piyasa değerine göre ilk 40 altcoin arasında ve Bitcoin’in yatay yükselişi, son 24 saatte bu altcoin’ler için çift haneli kazançlara yol açtı. Daha spesifik olarak, birkaç altcoin’in yatırım getirisine bakıldığında Aralık 2020’den bu yana 30 günlük ortalamada daha yüksek kazançlar elde edildi.

Screenshot 2021 01 23 at 16.04.38

Grafikte en iyi altcoin’ler için geçen hafta ROI’de önemli bir artış olduğu görülüyor. XLM ve AAVE için %20’den %120’ye artış oldu. Bitcoin ile olan korelasyon nedeniyle, Bitcoin’in rangbound fiyatının, genel piyasa değeri düşmüş olsa da, altcoin fiyatı ve yatırım getirisindeki artışı tetiklemesinin muhtemel olduğu sonucuna varmak güvenlidir.

Altcoin’ler İçin Olumlu İşaretler

Yan hareket nedeniyle önemli geri kazanımlar sağlayan en iyi altcoin’ler, bir haftada %5’in üzerinde kazançla DOT, %18,8 ile LINK ve diğerleri arasında %8,8 ile XTZ oldu. Çift haneli kazançlar ve hacimdeki ek artış, Bitcoin menzil sınırlaması olmasaydı zor olabilirdi. Ayrıca, bu boğa koşusunda, Bitcoin maksimalistlerinin 2017’deki ICO’lardan daha sessiz olması da fayda göstermiş olabilir. Bu, son iki ayda piyasa değeri ve TVL’de artış gösteren DeFi ve altcoin’ler için olumlu bir işaret olarak kabul edilebilir.

Son gönderisinde ByzGeneral, çoğu altcoin’in Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini belirtti. UNI ve LINK’in yatırım getirisi diğer altcoin’lere kıyasla önemli ölçüde arttığı için Bitcoin’in konsolidasyonu altcoin piyasası ve özellikle DeFi için karlı oldu.

Mevcut piyasa döngüsünden önce, 2020’nin başlarında, DeFi projeleri Bitcoin’in yarılanması ve ardından fiyat düşüşü yoluyla piyasa değerine milyonlar ekledi. Fiyattaki düşüş rangebound göz önüne alındığında, bir altcoin rallisine katkıda bulunması olasıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner