Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefini 100.000 Dolar Olarak Açıklayan Ünlü Fon Yöneticisi Tarih Verdi

Önde gelen yatırım firması SkyBridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin'in mevcut döngüde çok daha fazla yükselebileceğini söyledi.

bitcoin btc fiyat hedefini 100 000 dolar olarak aciklayan unlu fon yoneticisi tarih verdi

Önde gelen yatırım firması SkyBridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin’in mevcut döngüde çok daha fazla yükselebileceğini söyledi.

Yahoo Finance ile yaptığı yeni bir röportajda Scaramucci, Bitcoin’in 100.000 doları kolayca aşabileceğini belirtti. Eski Beyaz Saray İletişim Direktörü, önümüzdeki 12 ayda dolar arzının muhtemelen %40 artacağınını ve böylece süregelen parasal değer kaybının Bitcoin’i cazip bir değer deposu haline getireceğini savunuyor.

Makroekonomik zemin göz önüne alındığında, BTC’nin Şubat 2022’ye kadar 100.000 dolara ulaşabileceğini söylüyor:

“Üretimde ve para arzımızda altı ay öncesine göre %23.6 daha fazla dolara sahibiz. Ve 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketini gerçekten analiz ederseniz, büyük olasılıkla %17 daha fazla üretim elde edersiniz. Yani 12 aylık bir süre içinde, %40 daha fazla dolara veya %40 daha fazla itibari paraya sahip olacaksınız. Ve eğer banka hesabınızdaki dolarlara bakıyorsanız bu iyi gibi görünebilir, bir dakika, bu kurumsal bir duruş için ihtiyaç olan bir değer deposu olmayabilir. Ve artık Metcalfe Yasasına göre tamamen sağlam bir şekilde ölçeklenen, genişleyen bir para ağı olan Bitcoin var. Kendi kendinize şöyle diyebilirsiniz, tamam dolar olarak değer kaybediyorum ama Bitcoin’de kesinlikle değer kaybetmiyorum.”

Scaramucci, paranın değerinin düşürülmesinin yanı sıra, Bitcoin‘in dijital doğası ve kullanıcı büyümesinin onu şirketler için daha çekici hale getirdiğini ekliyor:

“Bence şu anda CFO’lar için ikilem olan, bu dolar üretimini, bu dolar artışını izliyor olmaları. Kendi kendilerine diyorlar ki, ‘Tamam belki bundan biraz almam gerekiyor.’ Çok esnek, likit bir şekilde işlem görüyor, bir milisaniyede işlem görüyor ve ölçekleniyor. Bugün 100 milyondan fazla insan Bitcoin kullanıyor. Büyük ihtimalle beş yıl içinde bir milyar insan bunu kullanıyor olacak.”

Firmaların ve kurumsal yatırımcıların lider kripto para birimine giderek daha fazla yatırım yaptıklarını görünce şaşırmadığını ifade ediyor:

“… Piyasadaki bilgi, Bitcoin’i bilançolarına eklemeyi düşünen birçok şirket olduğu. Ve BlackRock gibi kurumsal yatırımcılar var. BlackRock, geçtiğimiz ay daha büyük yatırım fonlarından bazılarında Bitcoin satın almaya ve Bitcoin vadeli işlemlerini satın almaya onay verdiklerinin sinyalini çoktan vermişti.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner