Yükleniyor...

Son 24 Saatte %200 Oranında Değer Kazanan Frontier (FRONT) Nedir, Ne İşe Yarar?

Bugün sizlere Frontier (FRONT) isimli kripto para biriminden bahsedeceğiz.

frontier 1200x900 1

Bugün sizlere Frontier (FRONT) isimli kripto para biriminden bahsedeceğiz. Birkaç ay önce çıkan token, bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Frontier, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %200 oranında artış yaşadı.

Frontier Token Nedir?

Frontier, DeFi alanına girişi teşvik etmek için oluşturulan projedir. Projenin teknik altyapısı, kendi blockchain platformu olan Frontier Chain’den oluşur. Şu anki değer yargısı, FRONT token’larının stake ettirilerek yatırımcıların kazanmasına olanak sağlıyor. Ama sistemde söz sahibi olmak isterseniz, yönetim token’ları olan gFRONT native token’ına sahip olmanız gerekir.

Ne İşe Yarar?

Staking

Frontier token (FRONT), platform içinde güvenli bir şekilde stake edilebilir. Sadece kullanıcıların onaylayıcı node ya da onaylayıcılara token’ları delege etmesi gerekir.

İşlemler için gaz kullanmama

Frontier Chain işlemleri, Frontier uygulamaları oluşturulduğu zaman gas ücreti almayacak. Eğer FRONT token’larını Frontier Kasası’nda kilitlerseniz işlem ücretlerinden ciddi tasarruf sağlayabilirsiniz.

Frontier teşvik protokolü

Frontier tabanlı uygulamalar oluşturuldukça kullanıcılar FRONT token’larını ödül olarak kazanabilir.

Likidite sağlama

Frontier, FRONT token’ları ile merkeziyetsiz platformlara likidite sağlayacak. Onun için kullanıcılar FRONT token’larını faiz karşılığı verebilir.

Yönetim

Frontier Chain’de yönetici olmak için, $gFRONT token sahibi olmak lazım. Bu platformda kararların eşit, adil ve merkeziyetsiz olmasını sağlar.

NFT oluşturma ve satın alma

Frontier, içerik üreticileri, blockchain şirketleri ve endüstri liderlerinin eşsiz token’ları (NFT) almalarına olanak tanıyor. FRONT token’ları ödeme olarak alınırken, token’ların dağıtımı, transferi ve yok edilmesine olanak tanıyor.

Havale etme

Frontier, havale sistemi ile kullanıcıların arkadaşlarını DeFi ekosistemine getirmeleri için teşvik edecek. Ekosistemin gelişmesi için, Frontier Chain üyelerin kampanya yapmalarına karşılık FRONT token dağıtacak.

Entegrasyonla birlikte deflasyon

Frontier, B2B entegrasyonuna dayalı ücretleri ve izinleri FRONT token’ı olarak toplayacak. Entegrasyonlar arttıkça FRONT token’ının değerinin artması planlanıyor.

Sonraki planları

Frontier, ekosistemin büyümesi için bazı özellikleri devreye sokmayı planlıyor:

  • Merkezi finans uygulamaları
  • FRONT tabanlı borçlanma
  • Sosyal oyunlaştırma
  • Unifront API erişim hizmetleri, sağlanacak hizmetlerin bir kısmını oluşturuyor.

Front şu anda Binance, Huobi, Kucoin, Uniswap gibi borsalarada listelenmiş durumda. Frontier CoinMarketCap’te 195. sırada yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner