Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Artık 100 Bin Dolara Ulaşabilir

Eski Coinbase CTO'su Balaji S.

bitcoin 8

Eski Coinbase CTO’su Balaji S. Srinivasan, Bitcoin (BTC) fiyatının büyümesinin koronavirüs salgını ile nasıl karşılaştırılabileceğini açıkladı. Eski kripto para borsası Coinbase CTO’su Balaji S. Srinivasan, şimdi BTC’nin 10 bin doların üzerinde işlem görmesi nedeniyle 100 bin dolarlık sınırı geçmenin daha muhtemel olduğunu söyledi. Bunu açıklamak içinse BTC’yi koronavirüs ile karşılaştırdı.

Bitcoin ve Koronavirüs Salgını

İlk bakışta, Bitcoin’i ölümcül virüsle karşılaştırma fikri saçma görünebilir. Ancak Srinivasan, her ikisinin de stokastik süreçler olarak modellenebileceğini açıkladı. Kesinlik olmasa da, GBM’ler ve SEIR modelleri farklı senaryoların matematiksel olasılığını hesaplamak için kullanılabilir. Bitcoin ve koronavirüs arasındaki bağlantı matematiğin çok ötesine geçebilir. U.Today tarafından bildirildiği gibi, deVere Group CEO’su Nigel Green, önde gelen kripto para birimi artık yatırım riskini minimize edecek veya yok edecek karşıt bir işlem (hedge varlığı) olarak hareket ettiğinden Bitcoin (BTC) fiyat pompalarının doğrudan yeni koronavirüs vakalarıyla ilişkili olabileceğini iddia etti.

Fundstrat’tan Tom Lee de Çin’de yaşanan bu salgının BTC’nin 2020’de başka bir ralli yaşamasının nedenlerinden biri olarak belirtti.

Fiyat 100 Bin Dolara Yaklaşıyor mu?

Uzmanlar Bitcoin çerçevesinde yeni anlatılar oluşturmayı sevseler de, fiyatı askeri çatışmalar veya salgınlar olsun olmasın 100 bin dolara yaklaşıyor gibi görünüyor. Peter Brandt ve Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht, BTC’nin fiyatının teknik analizlerine dayanarak bu yılın başlarında altı haneli gerçeklikte ortaya çıkabileceğini tahmin ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner