Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Fiyatı Artık 100 Bin Dolara Ulaşabilir

Bitcoin (BTC) Fiyatı Artık 100 Bin Dolara Ulaşabilir

ABONE OL:google-news

Eski Coinbase CTO’su Balaji S. Srinivasan, Bitcoin (BTC) fiyatının büyümesinin koronavirüs salgını ile nasıl karşılaştırılabileceğini açıkladı. Eski kripto para borsası Coinbase CTO’su Balaji S. Srinivasan, şimdi BTC’nin 10 bin doların üzerinde işlem görmesi nedeniyle 100 bin dolarlık sınırı geçmenin daha muhtemel olduğunu söyledi. Bunu açıklamak içinse BTC’yi koronavirüs ile karşılaştırdı.

Bitcoin ve Koronavirüs Salgını

İlk bakışta, Bitcoin’i ölümcül virüsle karşılaştırma fikri saçma görünebilir. Ancak Srinivasan, her ikisinin de stokastik süreçler olarak modellenebileceğini açıkladı. Kesinlik olmasa da, GBM’ler ve SEIR modelleri farklı senaryoların matematiksel olasılığını hesaplamak için kullanılabilir. Bitcoin ve koronavirüs arasındaki bağlantı matematiğin çok ötesine geçebilir. U.Today tarafından bildirildiği gibi, deVere Group CEO’su Nigel Green, önde gelen kripto para birimi artık yatırım riskini minimize edecek veya yok edecek karşıt bir işlem (hedge varlığı) olarak hareket ettiğinden Bitcoin (BTC) fiyat pompalarının doğrudan yeni koronavirüs vakalarıyla ilişkili olabileceğini iddia etti.

Fundstrat’tan Tom Lee de Çin’de yaşanan bu salgının BTC’nin 2020’de başka bir ralli yaşamasının nedenlerinden biri olarak belirtti.

Fiyat 100 Bin Dolara Yaklaşıyor mu?

Uzmanlar Bitcoin çerçevesinde yeni anlatılar oluşturmayı sevseler de, fiyatı askeri çatışmalar veya salgınlar olsun olmasın 100 bin dolara yaklaşıyor gibi görünüyor. Peter Brandt ve Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht, BTC’nin fiyatının teknik analizlerine dayanarak bu yılın başlarında altı haneli gerçeklikte ortaya çıkabileceğini tahmin ediyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

919BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,555TakipçilerTakip Et
587AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar