Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Büyük Bir Risk Altında

Bitcoin (BTC) fiyatı, kısa bir süre önce 6.

Bitcoin BTC Fiyatı Büyük Bir Risk Altında 3 Anahtar İndikatör Yangını Büyütüyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, kısa bir süre önce 6.800 dolardan neredeyse 6.000 dolar seviyesine kadar düştü. Ancak yaşanan değer kaybına rağmen BTC daha derin geri çekilme belirtileri gösteriyor.

Bu üç önemli indikatör Bitcoin için daha büyük kayıpların olabileceğine işaret ediyor: CME Bitcoin vadeli işlemlerinin hacminde yaşanan önemli düşüş, spot piyasa hacminde gözle görülür bir düşüş ve 6.400 dolarda bulunan güçlü bir destek seviyesinin çok kolay bir şekilde kırılması.

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

Küçük düzeltmeden önce, önde gelen kripto para birimi teknik analisti Cred, Bitcoin fiyatının haftalık direnci yeniden test ettiğini söyledi. Tarihsel olarak, Bitcoin fiyatı düşük hacimli ve mevcut olmayan satın alma talebi ile önemli bir direnç seviyesini test ettiğinde, genellikle büyük düşüşler gerçekleştiriyor.

CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının hacminde yüzde 90’a yakın bir geri çekilme ile bir araya gelen Bitcoin’in ezici fiyat eğilimi, Bitcoin fiyatını bastırmak için piyasadaki satış baskısının artmasına izin verebilir.

Skew verilerine göre, CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının toplam günlük hacmi Mart ortasında 595 milyon dolardan 101 milyon dolara düştü.

Spot borsalarıda, muhtemelen 12 Mart’ta yaşanan Bitcoin fiyatındaki ani düşüş nedeniyle, kripto para piyasasında yatırımcılar arasında FOMO’yu tetikleyen benzer bir eğilim gösteriyor.

Madencilerin kısa vadede masrafları karşılamak için daha fazla BTC satabilecekleri bir zamanda alım emirlerinin ve hacminin eksikliği, yalnızca piyasadaki satış baskısını artırabilir.

Alıcılar ve Satıcılar Arasında Büyük Dengesizlik

BitMEX’teki Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin sipariş defteri, alıcılar ve satıcılar arasında büyük bir dengesizlik olduğunu gösteriyor ve satıcılar açıkça piyasa üzerinde sıkı bir kontrol sağlıyor. Kısaca, Bitmex’te alıcılar ve satıcılar arasındaki büyük dengesizlikler, 7.000 doların kırılması zor bir duruma getiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner