Yükleniyor...

 Analistlere Göre Bitcoin (BTC) Ralli Yapmazsa Sıkıntılar Katlanarak Artabilir

Önde gelen analistler, Bitcoin'in kaderinin devam eden küresel ekonomik kriz sırasında nasıl performans göstereceğine bağlı ancak birbirine bağlı olan metrikler en büyük kripto para fiyatının önünde önemli bir direnç olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin BTC Ralli Yapmazsa Başı BÜYÜK Belada”

Önde gelen analistler, Bitcoin’in kaderinin devam eden küresel ekonomik kriz sırasında nasıl performans göstereceğine bağlı ancak birbirine bağlı olan metrikler en büyük kripto para fiyatının önünde önemli bir direnç olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin (BTC) Başarısızlığın Eşiğinde

Birçok kişi, ABD Başkanı Trump’ın COVID-19 salgınının finansal piyasalarda oluşturduğu yıkımı hafifletmek için onayladığı tarihi 2 trilyon dolarlık teşvik paketinin Bitcoin’e etkisinin ne olacağını merak ediyor.

Tecrübeli analist Peter Brandt, bu durumun lider kripto para biriminin gelişmesi için mükemmel bir fırsat olduğuna inanıyor. Brandt, BTC’nin süregelen ekonomik çalkantılar sırasında güvenli bir liman varlığı ve ralli olarak ortaya çıkamaması halinde “Başının BÜYÜK belada” olacağını söyledi.

Çok sayıda tanınmış analist, Bitcoin’in 10.000 doları aşma olasılığının %72 olduğunu iddia etse de, piyasadaki genel şartlar, böyle bir yukarı hareketin kolay olmayacağını ortaya koyuyor.

6.750 Dolardan Bitcoin (BTC) Alan 3.2 Milyon Adres Bulunuyor

Küresel Para Giriş/Çıkış modeline dayanarak, ortalama 6.750 dolarlık bir fiyattan 2 milyon BTC alan 3.2 milyon adres bulunuyor. Bu hodl grubu, bir yükseliş durumunda nispeten güçlü bir direnç bölgesi olarak düşünülebilir.

Bununla birlikte, Bitcoin’in önündeki en önemli tedarik bariyeri, yaklaşık 6 milyon adresin kabaca 4 milyon BTC’ye sahip olduğu 7.600 dolar ve 9.700 dolar seviyesi arasında bulunuyor.

Küresel Para Giriş Çıkış modeli

Bitcoin’in kaderi belirsizliğini korurken talebin kaybolabilme ihtimali oluştu. Vadeli İşlem Hacmi modeli, en iyi kripto türev platformlarında günlük işlem hacminde önemli bir düşüş olduğunu göstermektedir. IntoTheBlock CTO’su Jesus Rodriguez bu durum hakkındaki görüşlerini şu şekilde açıkladı:

Bitcoin’in fiyatı geçen hafta çok fazla hareket etmemiş olsa da, Bitcoin için Vadeli İşlem Hacmi şu anda 653 milyon dolar ile 7 günün en düşük seviyesinde. Bu rakam, günlük hacminin 6.39 milyar dolara ulaştığı 12 Mart’a göre yüzde 90’lık bir düşüşü temsil ediyor.

Vadeli İşlem Hacmi

Bitcoin (BTC) FED Parasından Yararlanabilir

Benzer bir öngörü, açık olan yatırımcı pozisyonlarının toplam tutarını temsil eden açık faiz sayısında görülebilir. Gerçekten de, açık sözleşmeler Şubat ayı sonunda 1.76 milyar dolardan dün 149 milyon dolara kadar düşmeye devam etti. Rodriguez’e göre bu, geçen aya göre yüzde 85’lik düşüşü ve en düşük puanı gösteriyor.

Bitcoin’in yaşadığı ticaret faaliyetindeki önemli düşüşe rağmen, Bitcoin gurusu Davinci Jeremie’ye göre, gelen mali ve parasal teşvik miktarının kripto para piyasasında kesinlikle bir etkisi olacaktır.

Analist, piyasanın bir indirim mekanizması olarak işlev gördüğünden, piyasa üreticilerinin Bitcoin fiyatını daha da artıracağını açıkladı. Davinci, Federal Rezerv tarafından dağıtılan paralarla yüksek fiyattan Bitcoin alınacağını düşünüyor.

Önümüzdeki günler, lider kripto para biriminin ilk önce 7.000 doların üzerinde mi yoksa 6.000 doların altında mı işlem yapacağını söyleyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner