Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Şimdi Satın Alınır Mı? İşte Uzman Görüşleri

Bitcoin son yaşanan çöküşten kurtulmuş gibi ve birikim aralığında işlem görüyor.

Bitcoin BTC Şimdi Satın Alınır Mı İşte Uzman Görüşleri

Bitcoin son yaşanan çöküşten kurtulmuş gibi ve birikim aralığında işlem görüyor. Bu arada ünlü bir trader, Bitcoin’in (BTC) neden satın almaya değer olduğunu açıklıyor.

Koronavirüs salgınının patlak vermesine ve Bitcoin’in yakın zamanda çökmesine rağmen, BTC 2020’nin başından beri hala S&P 500’den daha iyi performans gösteriyor. Peter Schiff gibi bazı Bitcoin eleştirmenleri ise Bitcoin’e güvenmemeye devam ediyor.

Kripto para analisti ve trader’ı MMCrypto, Bitcoin almak için fiyatın 3.000 dolara düşmesini beklemeye gerek olmadığını ve Bitcoin’in bu seviyelerinin bile almaya değer olduğunu söyledi.

“Bitcoin (BTC) Kendini Geliştirdi”

Trader MMCrypto, şimdi Bitcoin satın almak için iyi bir zaman olduğunu söylüyor, çünkü 2017’de fiyatın 20.000 dolara ulaşarak zirve yaptığı zamana kıyasla, BTC’nin çok daha iyi bir konumda olduğunu belirtiyor. Analiste göre, BTC’nin temelleri iyileşti, yani hash rate önemli ölçüde arttı, madencilerin ve geliştiricilerin sayısı arttı. Ayrıca MMCrypto, geleneksel finansal sistemin daha kusurlu hale geldiğini söyledi.

Bu hafta başlarında, ABD Fed, ekonomik önlemler adı altında 6 trilyon dolar basacağını ve Amerikalılara koronavirüs salgını geçene kadar kişi başı aylık 1.200 dolar dağıtacağını açıkladı.

“Fed Dolarının Satın Alma Gücü Olmayacak”

Anthony Pompliano’nun ‘Off The Chain’ adlı son podcast’inde Bitcoin eleştirmeni olarak bilinen Peter Schiff, yeni basılan USD’nin satın alma gücünün olmayacağını belirtti. Peter ayrıca basılan bu paranın sonuçlarının, 2008 krizi etkisinden çok daha büyük olacağını belirtti.

Daha önceki tweet’lerinde Schiff, mevcut resesyonun diğer nedenlerinin yanı sıra, 2008 krizi öncesi Fed’in bastığı nakitlerin henüz başlamamış olan finansal krizi kışkırttığını yazmıştı.

Başka bir popüler analist olan ‘Bitcoin Macro’, BTC’nin yakın zamanda 6.000 doların altına düşeceğine inanıyor. Bitcoin yazım sırasında 6.130 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner