Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madencileri Devletten Elektrik Çalmaya Devam Ediyor

Rus Polisi, devletten her ay yaklaşık 200.

bitcoin madencileri elektrik caldı

Rus Polisi, devletten her ay yaklaşık 200.000 dolarlık elektrik çalan bir Bitcoin (BTC) madencilik çetesini çökertti. Yasadışı olarak üretilen ve ele geçirilen tüm kripto varlıklar borsalara tasfiye edildi.

Rusya İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan açıklamaya göre, suçlular madencilik ekipmanlarını, ülkenin sekiz farklı yerinde elektrik şebekesine gizlice bağladılar. Madencilik faaliyetlerinin yürütüldüğü mekanlar ise terk edilmiş kümes, hayvan barınakları, terk edilmiş fabrikalar ve konutlar olarak tespit edildi.

Rusya Ulusal Muhafızları düzenlenen operasyonda, 1.500 adet madencilik ekipmanı, 2 milyon ruble ve oynanmış elektrik sayaçları ele geçirdi. Polis ayrıca ele geçirilen akıllı telefonlardan, işlenen suçlara dair deliller elde etti.

Bitcoin madencilerinin en büyük gideri hepimizin bildiği üzere elektrik maliyeti. Bu yüzden bazı madenciler kaçak yollar ile bu maliyetten kurtulmayı hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde de Ukrayna’da bir madencinin çalıştığı demiryolları şirketine gizlice 100 madenci ekipmanı yerleştirdiği tespit edilmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner