Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı ile Google Aramaları Arasında İlişki Var

Geçen ay, Bitcoin (BTC) değeri, ondan 8 bin dolar eşiğinin üzerinde kaldıktan sonra 6 bin 500 dolara düştü.

Bitcoin BTC Fiyatı ile Google Aramaları Arasında İlişki Var

Geçen ay, Bitcoin (BTC) değeri, ondan 8 bin dolar eşiğinin üzerinde kaldıktan sonra 6 bin 500 dolara düştü. Bu düşüş, Bitcoin’in son yedi aydaki en kötü piyasa performansını sergilemesine neden oldu. Bununla birlikte, BTC’nin değerinin düşmesi, Google aramalarında herhangi bir düşüşe neden olmadı. Bitcoin değer kaybetse bile ilgi konusunda artış yaşamaya devam ediyor.

Verilere göre birincil kripto para birimine olan küresel ilgi, ani fiyat hareketlerine -pozitif veya negatif- tanık olduğu her seferinde artıyor. Ayrıca, geçen ay, “Bitcoin” terimi, kripto para biriminin 9 bin 200 doların üzerinde işlem gördüğü 26 Ekim’den bu yana en yüksek arama sıralamasına ulaştı.

Son olarak, dikkat çekilmesi gereken bir başka ilginç nokta, Bitcoin’e yöneltilen ilginin çoğunun Nijerya, Güney Afrika ve Gana gibi gelişmekte olan Afrika ülkelerinin yanı sıra Avusturya ve İsviçre gibi daha küçük Avrupa ülkelerinden gelmesi.

Bitcoin Google Arama Trendleri Verileri İle Fiyatı Arasındaki İlişki

Çevrimiçi verilere göre, bu yıl Bitcoin ile ilgili Google arama trendlerinin büyük çoğunluğu, kripto para biriminin yükseldiği veya değerini hızla kaybettiği dönemlerde geldi. Örneğin, 19 Haziran – 29 Haziran arasında BTC’nin fiyatının 9 bin dolardan 12 bin 900 doların biraz üzerine çıktığı dönemde, kripto para birimine küresel ilgi 12 aylık süreçte zirveye ulaştı. Benzer şekilde, Mayıs ayının ikinci haftasında, Bitcoin fiyatının 5 bin 500 dolardan 8 bin doların biraz üzerine çıktığı bir başka tamamlayıcı artış gözlemlendi.

Bitcoin’e olan ilgi, BTC’nin değerinin yüzde 10’undan fazlasını kaybettiği bir dönem olan 14-20 Temmuz arasında bir kez daha arttı. Aynı eğilim, Eylül ayının üçüncü haftasında, Bitcoin’in fiyatının 10 bin dolardan 8 bin dolara düştüğünde yine göründü.

The Blockchain Today’in kurucusu ve analisti Jeroen Van Lange, Bitcoin’in artan oynaklığının Google’da daha yüksek arama hacimlerine yol açtığını düşünüyor. Konuyla ilgili olarak, Van Lange şunları vurguladı: “24-25 Eylül’de Bitcoin 10 bin 80’den 8 bin 126’ya düştü. Tam olarak bu tarihlerde Google trendlerinde bir miktar artış görüyoruz. Aynı şey 25 ve 26 Ekim için de geçerli, büyük oynaklık arama hacmini artırıyor. ”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner