Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Borsaları Yanıbaşımızdaki Borsalar: OKEx Nedir?

Yanıbaşımızdaki Borsalar: OKEx Nedir?

ABONE OL:google-news

Coinkolik.com okuyucuları içiz hazırlanan yanı başımızdaki borsalar yazı dizisinde yeni durağımız OKEx. Eğer hala okumadıysanız “Paribu Nedir” ,“BtcTurk Nedir”, “Binance Nedir” yazılarına mutlaka bir göz atın.

OKEx Nedir?  

Global çapta kripto varlık alım satım platformu olup, ilk olarak 2014 yılında Çin’de kurulan OKEx, 2017 den sonra meşhur furyaya ayak uydurmuş ve Malta merkezli olarak hizmet vermeye başlamıştır. Eğer yasaklı olmayan ülkelerden birinde yaşıyor (1 Aralarında Türkiye’nin de olduğu 113 den fazla ülke) ve platforma üye olabiliyorsanız, Simplex ve Koinal ile güvenilir ortaklıklar kuran OKEx kripto borsasında visa ve master karlarınız ile de işlem yapmanız mümkün.

Listelenen Altcoin’ler Hangileri?

Listelediği altcoin’ler bakımından 100 den fazla çeşit barındıran OKEx kripto varlık borsası, bu alanda oldukça zengin. Kullanıcılarına Spot, Margin, Futures ve swap işlem yapma çeşitliliği sunan OKex kripto borsasına birkaç dakikada hızlıca üye olabiliyorsunuz. Arayüzleri oldukça kullanışlı olan OKEx ‘de avantaj olarak öne sürdükleri şu üç madde ise dikkat çekiyor.

  • Farklı para birimlerini ve farklı ödeme yöntemlerini kabul ediyor olması.
  • En hızlı ve en iyi kanallardan fiyat karşılaştırmaları sunmaları.
  • Güvenilir güvenlik ilkesi ile kullanıcılarına en iyi güvenlik hizmetini sunması.

OKEx in web sitesini ziyaret ettiğinizde “çizelgeler”e tıklayarak bütün kripto varlıkların listelendiği ana sayfaya ulaşabilirsiniz. Buradan her kripto varlığa ait detaylı faaliyet sekmeleri sunan OKEx de, örnek olarak BTC/USDT’yi baz alıp “tam ekran ticaret”e tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda detaylı olarak birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Eğer BTC/USDT baz alınarak, çizelgeler/klasik ticarete tıklarsanız ise karşınıza şu ekran çıkıyor.

Resim2

Özetlemek gerekirse, kullanıcılarına aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir ortam hazırlamaya çalışmış olan OKEx kripto varlık alım satım platformu, bitcoin ve altcoin‘lere meraklı kitlesine marketindeki farklılıkları gayet net hissettiriyor.

OKEx Komisyon Oranları

Kendi sitesinde paylaştığı verilere göre OKEx, kullanıcıları için aşağıdaki komisyon oranlarını belirlemiş. Borsanın kendi kripto parası olan OKB’yi (Binance in BNB’si gibi düşünebilirsiniz.) barındırma ve barındırmama durumuna göre ise, komisyon oranları değişkenlik göstermekte. Gerekli adımları atıp VIP kullanıcı olmanız durumunda da değişen durum borsada kullanıcılarının bilgisine sunulmuş.

Resim3

C2C işlem yapabilme özelliği de sunan OKEx, kullanıcılarına birden çok katmanlı güvenlik seviyeleri, soğuk cüzdanları, 7/24 aktif destek merkezi ile kendilerini rahat hissedecekleri bir ortam sunuyor. OKEx kripto borsasının içinde bulabileceğiniz kripto varlıklar ile ilgili bilgilendirici makaleler, Blockchain teknolojisini anlatmaları, yeni başlayanlar için oldukça yardımcı birçok detaydan bazıları. Kimilerine göre karışık bir site gibi görünse de, OKEx karar verip kullanıcısı olursanız sizi pişman etmeyecek düzeyde.

Olmazsa olmaz durumdaki mobil uygulamalar desteği ile, hemen hemen her borsada var olan arkadaşlarınızı davet etme ödülleri de OKEx’de gözden kaçmamış. Blockchain projelerine destek olan bir yatırım platformu da bulunan OKEx, adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bahadır Demir
Bahadır Demir
Ankara Üniversitesi mezunuyum. Yaklaşık beş yıldır sektörün içinde araştırmacı yazar olarak yer alıyorum. Kripto para ve Blockchain teknolojisi ile alakalı danışmanlık yapmaktayım. Psikoloji uzmanlığı NLP Uygulayıcılığı gibi profesyonel sertifikalarımı Blockchain teknolojisinde piyasanın nabzını ölçmek adına kullanıyorum. Halen özel olarak firmalara danışmanlık ve proje bazlı iş ortaklıkları yapıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar