Yükleniyor...

Çin Polisinden Kripto Para Madencilerine Operasyon!

Yerel haber kaynaklarına göre Çin polisi Tangshan şehrinde büyük çaplı bir operasyona imza attı.

Çin Kripto Para Rig

Yerel haber kaynaklarına göre Çin polisi Tangshan şehrinde büyük çaplı bir operasyona imza attı. Operasyonla 6.890 Bitcoin madencilik rigine el koyuldu. Riglere el koyulmasının gerekçesi olarak madencilerin cihazları çalıştırmak için kaçak elektrik kullanmaları gösterildi.

Tangshan emniyet kuvvetlerinin kaçak elektrik kullanımı ile mücadele kapsamında Nisan ayından bu yana 70.000’den fazla farklı noktada denetim yaptığı ve denetim yapılan kurumlar arasında birçok ünlü fabrika, maden ocağı ve işyerinin bulunduğu belirtiliyor. Denetimlerde özellikle Shuangqiao kasabasındaki bir köyde bulunan ve madencilik faaliyetleri için kullanıldığı tespit edilen bir transformatör dikkat çekti. Özel olarak üretildiği anlaşılan transformatör ile Bitcoin madenciliği yapan 1906 madenci gözaltına alındı.

Çevre köylerde de operasyon yapan Çin polisi, aynı transformatör ile bağlantılı 3 yüksek güçlü transformatör daha tespit etti. İlgili köylerde bu cihazlar ile madencilik yapan 790 kişi yakalandı. Habere göre üç transformatörün harcadığı günlük elektrik 5000’den fazla ailenin kullandığı günlük elektriğe denk.

Shanxi eyaletinin Taiyuan şehrinde de operasyon düzenleyen Çin polisi, operasyonda 72 Cloud Token operatörü yakaladı. Taiyuan Emniyet Birimi tarafından yapılan açıklamada, Cloud Token platformunun büyük bir dolandırıcılığa imza attığı ifade edildi. Rapora göre ilgili platform, Blockchain teknolojisini kullanarak ürettikleri sanal para scam’ları ile 300’den fazla kişiden 4 milyon dolar civarında bir kazanç elde etti.

Blockchain teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş ve yüksek işlem ücretleri ile dikkat çeken çok yönlü bir pazarlama programı olan Cloud Token, bu sene başında kullanıma sunulmuştu. Ancak uzmanlara göre Cloud Token, özellikle bu sene kripto para piyasasında meydana gelen manipülatif hareketler ile bağlantısı olduğu iddia edilen Plus Token ile birçok yönden benzerlik gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner