Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden 12 Bin Doları Geçti

Bitcoin (BTC), son 24 saatteki yükselişini devam ettirerek, 12 bin dolarlık psikolojik seviyeyi aşmayı başardı.

bitcoin fiyati btc yeniden 12 bin dolar uzerinde

Bitcoin (BTC), son 24 saatteki yükselişini devam ettirerek, 12 bin dolarlık psikolojik seviyeyi aşmayı başardı. Lider kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 12 bin 37 dolardan işlem görüyordu.

Kripto para piyasası son 2 gündür oldukça hareketli anlara sahne oluyor. Ethereum’un (ETH) yükselişi, DeFi kripto para birimlerinin kırdığı rekorlar derken, birçok yatırımcı son birkaç gündür kar elde etti. Şimdi de Bitcoin, kendisi için kritik bir engel olan 12 bin doları aşmayı başardı. Analistlere göre lider kripto para birimi 12 bin dolar seviyesinin üzerinde kalmaya devam ederse, yükselişini de devam ettirebilir.

Sabah saatlerinde verdiğimiz haberde de Josh Rager, BTC’de durumların iyi olduğunu ve bir sonraki hedefin 13 bin 880 dolar olduğunu dile getirmişti. Bununla beraber Crypto Michael de hedef olarak 12 bin ve 12 bin 200 dolarlık seviyeleri göstermişti.

Kısa Vadeli Hedef 14 Bin Olabilir

Yerli analist Cihat Öztürk (@madenuzmani), Bitcoin’de kısa vadeli hedef olarak 14 bin doların gündeme gelebileceğini söyledi. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“12 bin dolar direncine kadar yükseliş gerçekleşti. Eğer 12 bin dolar bandı da günlük olarak yukarı yönlü kırılırsa, yükselen üçgen formasyonu onaylanmış olacak ve kısa vadeli hedef olarak 14 bin dolar gündeme gelebilir.”

Rekt Capital isimli analist de bir sonraki mantıklı adımın 12 bin 100 dolar olacağını söyledi:

“4 saatlik destek olarak her iki trend çizgisinin mükemmel bir şekilde geri kazanıldı. Bitcoin şimdi yine 12 bin dolara ulaştı Buradan sonraki mantıklı adım, fiyatın önemli bir trend kararı için en üst trend çizgisine (12 bin 100 $) doğru ilerlemesidir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner