Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden 8.000 Doları Aştı

Son günlerde kripto para piyasası yüksek volatiliteli ve fiyattaki bu hareketlilik doğrudan Bitcoin'den (BTC) kaynaklanıyor.

Bitcoin Fiyatı BTC Fiyatı

Son günlerde kripto para piyasası yüksek volatiliteli ve fiyattaki bu hareketlilik doğrudan Bitcoin’den (BTC) kaynaklanıyor. Bitcoin fiyatı son 7 gün içinde 7.000 dolar ila 8.230 dolar arasında gidip geldi. Nitekim bugün itibariyle yeniden 8.000 doları aştı.

Öncü kripto para birimi son 24 saatte yüzde 4,71 değer kazanarak 8.000 doları gördü. Bitcoin’deki yükseliş kripto para piyasasının tümünü olumlu bir şekilde etkiledi. CoinMarketCap’te listelenen ve piyasa değerine göre ilk 20’de yer alan kripto para birimlerini tümü yeşile büründü.

En büyük altcoin Ethereum (ETH) son 24 saatte yüzde 5’den fazla değer kazanarak 250,81 dolara, ikinci en büyük altcoin olan Ripple (XRP) ise son 24 saatte yüzde 4’den fazla değer kazanarak 0,387663 dolara yükseldi.

Toplam piyasa değeri ise yeniden 250 milyar dolar bandına dayandı. Haberi hazırladığımız sırada 249.8 milyar dolar seviyesindeydi. Bitcoin hakimiyeti ise yüzde 56,7 düzeyinde seyrediyor.

Birçok analist, Bitcoin’de (BTC) asıl hedefin 8.200 dolar olduğu ve 8.000 doların üstünde tutunulması durumunda kritik direncin deneneceğini dile getiriyor. Kritik direncin güçlü bir şekilde kırılması durumunda ise Bitcoin fiyatı uzun zamandır beklenen seviyelere gidebilir. Çünkü analistler Bitcoin fiyatındaki bir sonraki hedefin 10.000 dolar olduğunu sıkça dillendiriyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner