Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden 8.000 Doları Aştı

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden 8.000 Doları Aştı

ABONE OL:google-news

Son günlerde kripto para piyasası yüksek volatiliteli ve fiyattaki bu hareketlilik doğrudan Bitcoin’den (BTC) kaynaklanıyor. Bitcoin fiyatı son 7 gün içinde 7.000 dolar ila 8.230 dolar arasında gidip geldi. Nitekim bugün itibariyle yeniden 8.000 doları aştı.

Öncü kripto para birimi son 24 saatte yüzde 4,71 değer kazanarak 8.000 doları gördü. Bitcoin’deki yükseliş kripto para piyasasının tümünü olumlu bir şekilde etkiledi. CoinMarketCap’te listelenen ve piyasa değerine göre ilk 20’de yer alan kripto para birimlerini tümü yeşile büründü.

En büyük altcoin Ethereum (ETH) son 24 saatte yüzde 5’den fazla değer kazanarak 250,81 dolara, ikinci en büyük altcoin olan Ripple (XRP) ise son 24 saatte yüzde 4’den fazla değer kazanarak 0,387663 dolara yükseldi.

Toplam piyasa değeri ise yeniden 250 milyar dolar bandına dayandı. Haberi hazırladığımız sırada 249.8 milyar dolar seviyesindeydi. Bitcoin hakimiyeti ise yüzde 56,7 düzeyinde seyrediyor.

Birçok analist, Bitcoin’de (BTC) asıl hedefin 8.200 dolar olduğu ve 8.000 doların üstünde tutunulması durumunda kritik direncin deneneceğini dile getiriyor. Kritik direncin güçlü bir şekilde kırılması durumunda ise Bitcoin fiyatı uzun zamandır beklenen seviyelere gidebilir. Çünkü analistler Bitcoin fiyatındaki bir sonraki hedefin 10.000 dolar olduğunu sıkça dillendiriyorlar.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar