Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yine Düşüşe Geçti, Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin (BTC), sabaha karşı 10 bin dolar seviyesini zorlarken, birkaç saat içinde düşüş yaşadı.

Bitcoin BTC Fiyatı Yine Düşüşe Geçti

Bitcoin (BTC), sabaha karşı 10 bin dolar seviyesini zorlarken, birkaç saat içinde düşüş yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin şu an 9 bin 753 dolardan işlem görüyor. BTC, ne yazık ki 10 bin dolarlık seviyeyi aşma konusunda başarısız oldu ve son 24 saatte yükseliş trendini sürdüremedi.

Analistler BTC Hakkında Ne Diyor?

Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesini zorlaması, çoğu yatırımcıyı mutlu etse de lider kripto para biriminin direnci kıramaması, umutları bir süreliğine yok etmiş gibi görünüyor. Bazı analistler bu durumun çok normal olduğunu dile getiriyor. Crypto Michaël, BTC’nin fiyatının 9 bin 400 dolar altına düşmemesi halinde, yükseliş trendinin devam ettiğini dile getiriyor.

Selcoin ise düzeltmenin bittiğini düşünmediğini dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin de beklediğim destek alanına iğne geldi ve değerlendirilebilir bir alan oluştu ve Destekten yukarı geldik yeniden ama düzeltmenin bittiğine ikna olamadım. Yeniden destek seviyesine dönüş olabilir. Örnek; Destek değerlendiren stoplu bekler, değerlendirmeyen destek bekler.”

Josh Rager ise Bitcoin fiyatını 9 bin 550 doların üstünde tutmanın iyi bir işaret olduğunu söyledi. Ünlü analist BTC’nin 9 bin 300 doların altına düşmesiyle ayı trendi sapmasına girilebileceği ihtimalinden de bahsetti.

BTC’nin Yükseliş Trendi Sağlamlaşır mı?

Popüler tüccar Big Chonis’in işaret ettiği gibi, kripto para birimi bu kapanışlarda ne kadar yüksek ticaret yaparsa, yükseliş trendi o kadar sağlamlaşır. Dikkat edilmesi gereken nokta: Bitcoin’in şu anki haftalık mumu 9 bin 916 doların üzerinde olursa, mum yeşil renkte kapanır ve geçen haftaki kırmızı mumun düşüş etkilerini bir miktar ortadan kaldırır.

Popüler yorumcu Trader Smokey de, dört saatlik Ichimoku Bulutu göstergesinin “tekrar yükselişe başladığını” ve aynı grafikte başka “iyi işaretler” olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner