Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Beklenen Seviye Ne?

Bitcoin (BTC), Satoshi Nakamoto'nun elindeki kripto paralarını tasfiye ettiği iddiasıyla perşembe günü 8 bin 800 dolara kadar düştükten sonra 9 bin 300 dolara doğru hafif bir iyileşme yaşadı.

bitcoin fiyatını ne bekliyor

Bitcoin (BTC), Satoshi Nakamoto’nun elindeki kripto paralarını tasfiye ettiği iddiasıyla perşembe günü 8 bin 800 dolara kadar düştükten sonra 9 bin 300 dolara doğru hafif bir iyileşme yaşadı. BTC’nin tam gelişmiş bir boğa piyasasında olup olmadığını söylemek için çok erken olsa da, önde gelen bir tüccar, belirli bir teknik seviyeyi yakalayan Bitcoin’in 11 bin dolara yükselmesi için zemin hazırlayacağını söylüyor.

Tek Tuş Kadar Yakın

Bitcoin, bu hafta başında devam eden düşük seviyelerden yaklaşık yüzde 5 oranında sıçramasına rağmen, kripto para birimi kilit destek seviyesinin altında kalıyor: 9 bin 500 dolar. BTC, son birkaç ay içinde birden fazla bükülme noktası olarak hareket ediyor.

Popüler bir kripto para birimi tüccarına göre, BTC günlük bir zaman diliminde seviyenin üzerinde kapanmayı başarırsa, yukarı doğru ilerleyecek. Tüccar, şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin günlük destek buldu ve yükseliş trendini sürdürüyor. Kırmızı blok benim için kilit önem taşıyor, oradan red yersek, Mart ayının en yüksek seviyesindeki dağılımı onaylayacağım ve çok daha düşük bir beklentim var. Kırmızı bloğu geri kazanabilirsek, 11 bin dolarlık uzun bir geri çekilme olabilir.”

3 Temel Eğilim Var

Son günlerde bazı analistler, teknik ve temel işaretlerin kripto para biriminin yapabileceklerini gösterdiğini ifade ediyor. Bloomberg Intelligence’in üst düzey emtia stratejisti Mike McGlone, kısa süre önce Bitcoin’in yakında 10 bin doların üzerinde işlem yapacağını belirten ve analistin yukarı doğru bahsettiği ilk bölümde teknik gereksinimi teyit eden üç temel eğilim belirledi. Eğilimler aşağıdaki gibi:

  • Sürekli benimsenmeyi gösteren artan sayıda aktif BTC adresi var.
  • CME‘de Bitcoin vadeli işlemlerine rekor miktarda açık faiz var.
  • Gri Tonlama Yatırımının yönetim rakamı altındaki varlıkları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Temel göstergeler Bitcoin’in 10 bin doların üzerinde kalma yeteneğini desteklemekte. Artan adresler, rekor yüksek vadeli açık faiz ve GBTC yönetimi altındaki varlıklar (AUM), altının değerinin dijital versiyonunu ve kripto para biriminin altına benzer yönünü desteklemekte.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner