Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Hashrate, Halving’den Sonra İlk Defa Stabil Halde

Bitcoin Hashrate, Halving’den Sonra İlk Defa Stabil Halde

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) hashrate, 11 Mayıs’ta gerçekleşen halving olayından sonra ilk kez istikrarlı görünüyor. Blockchain.com tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in 7 günlük ortalama hashrate’i halving’den bu yana ilk kez geri döndü. 22 Mayıs’ta önceki gün kaydedilen 93.636 milyon TH/s’den yüzde 1.11 oranında küçük bir toparlanma yaşanmış ve rate 94.671 milyon TH/s’ye yükselmişti.

total hashrate

Stabilize Edildi

Birçok kripto para piyasası analisti, Bitcoin hashrate’inin bir dip bulmadan “ölüm sarmalına” gireceğini tahmin ediyordu. Bitcoin’in hashrate’i, madencilerin ağdaki işlemleri işlemek ve tüm sistemi daha güvenli hale getirmek için kullandıkları toplam güçtür. Madenciler, her blok bulduklarında BTC ile ödüllendirilir. Tabii ki, halving gerçekleştiğinden, madenciler şimdi yüzde 50 daha az BTC alıyor. Bu durum, pek çok madenciyi artık rekabetçi olmadıkları için piyasadan çıkardı. Gerçekten de, sadece en verimli madenciler çalışmaya devam ediyor.

network

Bitcoin madencilerinin işlemlerini işlemek için aşması gereken zorluk, karma oranına göre ayarlanır. Karma oranı düştüğünde, zorluk daha fazla madencinin pazara girebilmesi için ayarlanır. Bu, onların daha verimli olmalarını ve hala çalışmaya hazır olmalarını sağlar. Zorluk 20 Mayıs’ta düştüğü için yeni madencilerin pazara girmesine izin verdi. Tabii ki, fiyat sabit kalırsa, hash oranının önümüzdeki günlerde nasıl davrandığını görmek çok önemli olacaktır. Karma oranı ne kadar büyük olursa, tüm kripto ekosistemi için o kadar iyidir.

Madencilerin kârlılığını belirlerken Bitcoin’in fiyatı da çok önemli hale geliyor. Madenciler daha az BTC alırsa ancak fiyatlar iki katına çıkarsa, ödülde mevcut bir düşüşle karşılaşabilirler. Şu anda, Bitcoin 9 bin 245 dolar civarında işlem görüyor. Yine de son zamanlarda yaşanan piyasa düşüşünün hash oranı üzerindeki etkisini görmek için beklememiz gerekiyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

898BeğenenlerBeğen
396TakipçilerTakip Et
16,576TakipçilerTakip Et
480AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar