Yükleniyor...

Bitcoin 2021’de 100 Bin Doları Öngören Modelin Ötesine Geçebilir

Finansal analist ve podcaster Preston Pysh, Bitcoin (BTC) fiyatının hisse senedi-akış modelinin öngördüğünden çok daha yüksek olabileceğini tahmin ediyor.

bitcoin 2021 modelinin ötesine geçebilir

Finansal analist ve podcaster Preston Pysh, Bitcoin (BTC) fiyatının hisse senedi-akış modelinin öngördüğünden çok daha yüksek olabileceğini tahmin ediyor.

Pysh, attığı son tweet’lerde dünyanın en büyük kripto para biriminin stok-akış (S2F) modelinin seviyelerini ‘aşabileceğini’ iddia ederek Bitcoin için yükseliş tahminini bir kez daha özetledi. Hollandalı kripto para meraklısı Plan B tarafından tanıtılan geniş çaplı model, Bitcoin’in Aralık 2021’e kadar 100 bin dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

Pysh, BTC fiyatının 18 bin dolara ulaştığı Aralık 2017’de kripto para birimini bıraktığını itiraf ediyor. Bu, ağ o kadar sıkışık hale geldiğinde perakende güdümlü Bitcoin çılgınlığının zirvesiydi, kullanıcıların tek bir işlem için 50 dolara kadar para harcamaktan başka seçeneği yoktu.

BTC, Aralık 2019’da 3 bin 100 dolar seviyesi ile dibe vurduktan sonra, Pysh Bitcoin hisselerini artırmaya başladı. Haziran 2021’de 10 bin dolarla sona eren çok sayıda uzun süreli Bitcoin opsiyon çağrısı var. Birçoğu Bitcoin’in oynak hareketlerinden yakınsa da, Pysh kesinlikle “biraz şans” olduğunu itiraf ediyor.

300 Bin Doları Hedefliyor

21 Mayıs’ta, BTC fiyatı, Satoshi’nin hayaleti kripto para piyasasını bozduktan sonra 8 bin 800 dolara düştü. Bitcoin’in son birkaç gündür topsy-turvy fiyat hareketine rağmen, Pysh yükselişini sürdürüyor. Mevcut makro ortam nedeniyle, podcaster, BTC’nin 2017’de imkansız görünen S2F modelinin tahminlerinden çok daha yüksek olabileceğini düşünüyor. Pysh, BTC’nin dördüncü döneminde 300 bin dolara ulaşacağına inanıyor:

“Bir sonraki yörünge seviyesinin 80 bin ila 100 bin dolar olduğunu düşündüğümü söyleyebilirim. BTC, doğruca bu sayıdan geçecek ve muhtemelen 200 bin dolar veya 300 bin dolar olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner