Yükleniyor...

Bitcoin 9.000 Doların Üzerinde Seyrediyor: BTC Satın Almak İçin Doğru Bir Zaman Mı?

Birçok yatırımcı Bitcoin'in olağanüstü karlılığı nedeniyle, BTC satın almak için doğru fiyatı bilmek istiyor.

Bitcoin 9.000 Doların Üstünde Seyrediyor BTC Satın Almak İçin Doğru Bir Zaman Mı

Birçok yatırımcı Bitcoin’in olağanüstü karlılığı nedeniyle, BTC satın almak için doğru fiyatı bilmek istiyor. Bitcoin (BTC) yarılanması (halving), bu yıl Twitter’da kripto para alanında en trend anahtar kelimeler arasındaydı. Bu aramalar, sadece son dört ayda bir sürü yatırımcıyı Bitcoin’e çekti.

Daha önce Bitcoin alan perakende yatırımcılar bu yılki çılgın patlamaya katıldı. Son BTC yarılanması Temmuz 2016’da gerçekleşti, ardından BTC/USD bir buçuk yılda %3.000’den fazla değer kazandı.

Bitcoin’e (BTC) Yapılan Yatırımlar Ne Kadar Risklidir?

Birçok insan BTC/USD’nin son on yılda %8.990.000 getiri elde ettiğini duymuştur. 2010 yılında 100 dolar değerinde BTC satın alıp önümüzdeki on yıl boyunca saklansaydı, bu 100 dolarlık yatırım yaklaşık 9 milyon dolar olacaktı.

Bitcoin 2009’da ortaya çıktığında, zamanının çok ötesinde bir teknolojiydi. Pek çok insan bunun nasıl korunabileceğini veya düzenlenebileceğini anlamıyordu. BTC hala banka gibi tek bir kuruluş veya kişi tarafından kontrol edilmemektedir. Bu nedenle sınırsız miktarda risk oluşturur. Ancak, bununla birlikte gelir sağlayan da bu risklerdir.

Tabi madalyonun ters tarafından bakıldığında, 2018’de Bitcoin’i 19.000 dolar civarında zirvede satın alan birçok yatırımcı hala kâr edemeden zararda bekliyor.

Bitcoin (BTC) Satın Almak İçin Doğru Fiyat

Şimdi BTC/USD ile ilişkili riski ortaya koyduğumuza göre bir sonraki sorunun cevabına geçebiliriz: Bitcoin satın almak için doğru fiyat nasıl belirlenir?

Bu sorunun cevabı göründüğünden biraz daha karmaşık! Aşağıdakileri içeren bir şey için tek bir doğru fiyat veya içsel değer yoktur:

  • İhmal edilebilir rekabet
  • İhmal edilebilir ticari kullanım

Ancak, BTC/USD için günlük grafiğe bakarsak, 13 Mart’ta BTC/USD’nin 3.850 dolara düşmesinden sonra büyük yeşil mumları görebiliriz. Bu, böyle bir satın alma fırsatı için sabırla bekleyen birçok yatırımcının düşük fiyatların üzerine atladığını gösteriyor!

Böyle bir fırsatın yakında herhangi bir zamanda tekrar gelip gelmeyeceğini tahmin etmek zor. BTC/USD, 8.600 doların altına düştüğünde satın alınabilir. Bununla birlikte böyle bir yatırımın, uzun vadeli (en az üç yıl bekleme) bir ufku göz önünde bulundurarak, kişinin risk iştahına da bağlı olduğunu anlamak önemlidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner