Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Balinası, Hayalet Para Hakkında Konuştu

Bitcoin Balinası, Hayalet Para Hakkında Konuştu

ABONE OL:google-news

Bitfinex kripto para borsasına cesur bahisler koymasıyla bilinen meşhur bir Bitcoin balinası geri döndü. Joe007 olarak bilinen tüccar, 8 Mayıs’ta Twitter hesabını sildi ve tüm tanıtımın ticari stratejilerine zarar verdiğini söyledi. Joe007 Nisan ayında Bitcoin’e karşı oynadı ve en iyi kripto para birimi geri çekilemediği için kayıp yaşadı. Ayı yüzde 36 oranında kapattı. BTC şu an son 10 bin dolar seviyesinden geri çekilirken Joe, Bitfinex Pulse hakkında bir yazı ile geri döndü. Joe, ayrıca Satoshi’nin paralarının hareket ettiği iddiasıyla alakalı konuştu ve bunlara hayali para dedi.

Joe, yaşanan bu geri çekilmenin marketlerin şişirildiğine dair iddiasını kanıtladığını ifade etti. Joe da, Satoshi’nin BTC’lerinin harekete geçmesiyle beraber pazarlarda korkunun tetiklendiğine inanıyor.

Satoshi’nin Hayalet Paraları

Joe’ya göre bu sadece kripto para piyasalarının halving’den sonra aşırı şişirilmesi ve (var olmayan) enflasyon masallarına uzanıyor. Bu yüzden gecikmiş bir geri dönüşü haklı çıkarmak için rastgele birçok sebep var.

Joe haftalarca kripto pazarlarında buna “hayali para” dedi ve kimlik sahtekarlığı gibi manipülatif ticaret taktiklerinin, piyasayı gerçek, sürdürülebilir hacim yerine daha yükseğe itmede büyük rol oynadığını söylüyor. Kısa vadede Bitcoin’in beklentilerini aşağıda tutsa da, uzun vadeli potansiyeline inanıyor.

Joe, şunları söylüyor:

“Bitcoin sadece bir para biriminden çok daha fazlası. Tamamen yeni bir sosyal teknoloji: politik olmayan, müsadere edilemez bir para. İnsanlığın zaman içinde yavaşça ortaya çıkacak tamamen yeni ekonomik ve sosyal düzene geçişini hızlandırmasını bekliyorum. ”

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

898BeğenenlerBeğen
396TakipçilerTakip Et
16,576TakipçilerTakip Et
480AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar