Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Neler Yaşanacak? Ünlü Analist Açıkladı

Bitcoin (BTC), önceki gün ciddi bir düşüş trendine başladı.

bitcoin btc fiyati

Bitcoin (BTC), önceki gün ciddi bir düşüş trendine başladı. Lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 11 bin 520 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin, 12 bin dolarlık direnç bölgesini temizlemek için mücadele etti ve ABD Doları karşısında düşüş yaşamaya başladı. BTC’nin günlük grafiği, fiyatın düşüşünü 10 bin 500 dolar desteğe doğru uzatabileceğini gösteriyor.

Popüler analist Aayush Jindal konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Jindal’a göre Bitcoin 12 bin 80 dolar seviyesinin yakınında zirveye ulaştı ve şu anda düzeltme yaşıyor. Fiyat 11 bin 500 dolarlık desteğin altında işlem görüyor ve bir sonraki büyük desteğe yaklaşıyor. BTC / USD paritesinin günlük grafiğinde 11 bin 240 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş eğilimi çizgisi bulunuyor. Parite, trend çizgisi desteğini kırarsa 10 bin 500 dolar seviyesine doğru genişletilmiş bir düşüşe başlayabilir.

Ayılar Kontrolü Ele Geçirdi

Bu ayın başlarında, Bitcoin fiyatı ABD doları karşısında 11 bin dolar seviyesinin üzerinde yükseliş ivmesi kazandı. BTC 11 bin 500 dolarlık direnci bile kırdı ve 100 günlük basit hareketli ortalamanın oldukça üstüne yerleşti. BTC’de 12 bin dolarlık seviyesinin üzerinde bir kırılma oldu ve fiyat 12 bin 100 dolar civarında yeni bir aylık yüksekliğe tırmandı. Ancak BTC 12 bin dolar seviyesinin üzerinde kalamadı ve aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. Ayılar, fiyatı 11 bin 800 dolar seviyesinin altına itmeyi başardılar.

12 Bin 500 Dolar Görülebilir

Jindal’a göre Bitcoin fiyatı trend çizgisi desteğinin veya 11 bin 200 doların üzerinde kalırsa, geri dönebilir. İlk direnç, boğaların güç kazanabileceği 11 bin 500 dolar seviyesine yakın.

Ana engel hala 12 bin dolarlık bariyerin yakınında ve bunun üzerine fiyatın önümüzdeki günlerde başka bir güçlü ralli başlatması muhtemel. Söz konusu durumda, 12 bin 400 dolar ve 12 bin 500 dolar seviyeleri görülebilir.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner