Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Yön Neresi? İşte Boğa ve Ayı Görüşleri

Bitcoin'in en yüksek ve en düşük değerleri analistler arasında bir görüş ayrılığı oluşturdu.

Bitcoin BTC Fiyatında Yön Neresi İşte Boğa ve Ayı Görüşleri

Bitcoin’in en yüksek ve en düşük değerleri analistler arasında bir görüş ayrılığı oluşturdu. Hem boğaları hem de ayıları desteklemek için birkaç nokta var. Ancak bu değişkenlik mücadelesinde koronavirus bir oyun değiştirici olarak gözüküyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Çok Değişken

Bitcoin son zamanlarda oldukça volatil bir varlık haline geldi. Bitcoin, 12 Mart’ta yüzde %50’den fazla değer kaybetmiş sonra tekrar 7.400 doların üzerine kadar çıkmış ve BTC/USD için yüksek ve alçak destansı bir masal oluşturmuştur.

Herhangi bir teknik analizde olduğu gibi, mutlak bir doğru ya da yanlış yoktur. Çoğu, analistin Boğa veya Ayı görüşüne sahip olmasına bağlıdır. Aynısı Bitcoin ile ilgili çeşitli analizler için de geçerlidir. Son birkaç hafta içinde, kripto para biriminin kaderi hakkında birçok karışık fikir vardı. İşte boğa ve ayı görüşleri:

Bitcoin’de (BTC) Düşüş Senaryoları

  • Bitcoin, 26 Mart’ta 50 DMA 200 DMA’nın altına geçtiğinde güçlü bir Ayı göstergesi olan bir death cross (ölüm haçı) oluşturdu.
  • Günlük grafik, BTC/USD’nin, aynı zamanda bir Ayı göstergesi olan yükselen bir kama deseni oluşturduğunu göstermektedir. Yükselen bir kamadan kurtulmak için, Bitcoin’in desenden önemli ölçüde yüksek bir hacim ile ayrılması gerekir.
  • Son zamanlarda Bitcoin’in ani yükselişine çok daha az işlem gören hacimler eşlik etti. Bu, fiyatları yalnızca suni artırabilecek piyasa manipülatörlerinin varlığını gösteriyor.
  • Dünya çapındaki finansal piyasalar Koronavirus paniği altında çöküyor gibi görünüyor. Yatırımcılar, egemen tahviller gibi daha güvenli varlıkları, Bitcoin gibi riskli varlıkların yerine tercih ediyor gibi görünüyor.
  • Son birkaç hafta içinde yalnızca ABD’de 16.8 milyondan fazla insan işini kaybetti. Dünya genelinde daha fazla fabrika ve işletme kapanırken bu hikaye daha da karanlıklaşacak gibi görünüyor.

Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Senaryoları

  • 6.600 dolar – 6.800 dolar arasındaki bölgenin tarihsel olarak güçlü bir geri tepme bölgesi olduğu kanıtlanmıştır. Bu destek, koronavirus pandemisine potansiyel iyi haberler gelene kadar Bitcoin’i tutabilir.
  • Bu destek kırılsa bile, dört saatlik tabloya göre 200 MA, Bitcoin’in yokuş aşağı düşmesini kısıtlayabilecek başka bir destek seviyesi olabilir.
  • Dünyadaki hükümetler ve para panelleri, cephaneliklerindeki her numarayı ekonomiyi yukarı çekmek için deniyor. ABD Federal Rezervi, işletmelerin ve hane halklarının yeterli likiditeye sahip olmasını sağlamak için 2.2 trilyon dolarlık bir yardım paketi açıkladı.
  • Makroekonomik koşullardaki iyileşme, yatırımcıların Bitcoin’e tekrar yatırım yapma güvenini yeniden kazanmalarına yardımcı olacaktır.
  • Bazı Avrupa ülkeleri yeni COVID-19 vakaları bakımından azalan rakamlar bildirmiştir. İnsanlar, pandeminin zirveye ulaşmış olabileceği konusunda iyimserdir. Bu tür bir iyimserlik aniden Finansal Piyasalara geri dönebilir. Finansal piyasalar geliştikçe, Bitcoin gibi varlıklar da yeniden dikkatlerini çekecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner