Yükleniyor...

Bitmex CEO’su Bitcoin’de (BTC) Kısa Vadeli Kıyamet Senaryosunu Açıkladı

BitMEX CEO'su Arthur Hayes, lider kripto para biriminin fiyatının kısa vadede bir kez daha 3.

Bitmex CEO Senaryo

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, lider kripto para biriminin fiyatının kısa vadede bir kez daha 3.000 dolar seviyelerine düşebileceği konusunda uyardı. CEO, Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanabilecek düzeltilmenin nedeni olarak borsalardaki çöküşü gösteriyor.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, önde gelen kripto para birimi Bitcoin için oldukça karamsar kısa vadeli bir tahmin yaptı. Arthur Hayes, Bitcoin’in kısa vadede 3.000 dolarlık bölgeyi tekrar test etmeye hazır olduğu konusunda uyardı. BitMEX CEO’su Crypto Trader Digest’e (Kripto İşlem Özeti), ABD borsalarının bir adım daha çöküşe yaklaştığından, tüm varlık sınıflarının “patlayabileceğini” ve bu da Bitcoin fiyatında düzeltmeye yol açabileceğini belirtti.

Borsalar Düşmeye Devam Ettikçe Bitcoin Düşebilir

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Mart ayı sonunda başlayan yüzeysel ve güçlü bir toparlanmanın ardından ABD borsasının geri çekileceğini tahmin ediyor. Borsalardaki gerileme, Bitcoin’in kısa vadede 3.000 doları tekrar test etmesinin ana nedeni olacaktır. Hayes görüşünü şu şekilde açıkladı:

Bitcoin sahipsiz olacak. Fiyat 3.000 doları yeniden test edebilir mi? Kesinlikle. SPX devrilirken ve 2.000’i test ederken, tüm varlık sınıflarının çökmesini bekleyin.

Arthur Hayes, 2020’nin başlarında Bitcoin fiyatı 9.000 dolar seviyelerindeyken BTC’nin derin bir düzeltme göreceğini söylemişti. Tahminlerinde haklı çıkan CEO, BTC’nin tekrar bu seviyeleri göreceğini düşünüyor. Bu seferde haklı olup olmayacağını zaman gösterecektir.

Bitcoin’in (BTC) Uzun Vadeli Görünümü

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in kısa vadeli geleceği konusunda uyardı, ancak yine de Bitcoin’in bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına inanıyor. Hayes, Bitcoin’in bu yıl sonunda fiyatının 20.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Ülkeler her geçen gün daha fazla vaka ve ölüm bildirmeye devam ettikleri için koronavirüs pandemisi artarak devam ediyor. COVID 19 vakalarındaki katlanarak artan büyüme Amerika Birleşik Devletleri’ni virüsün yeni merkez üssü haline getirdi.

Bilim adamları, virüs aşısının bulunmasının 12 ile 18 ay sürebileceğini söyledi. Arthur Hayes’in öngörüsüne göre, Bitcoin hala geleneksel piyasalarla birlikte hareket ediyor gibi görünüyor ve eğer piyasalar önümüzdeki dönemde çökerse, Bitcoin fiyatı doğal olarak bu çöküşü takip edecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner