Yükleniyor...

Endişe Oluşturan Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Transferinin Nedeni Açıklandı

Bitcoin’in (BTC) yatay seyri devam ederken yüklü miktarda gerçekleşen Bitcoin transferi piyasada panik havası oluşturdu.

Endişe Oluşturan Milyar Dolarlık Bitcoin BTC Transferinin Nedeni Açıklandı

Bitcoin’in (BTC) yatay seyri devam ederken yüklü miktarda gerçekleşen Bitcoin transferi piyasada panik havası oluşturdu. Bir kripto para analisti ve trader’ı yazım sırasında 1.000.741.500 dolar değerinde 146.500 Bitcoin transfer edildiğini fark etti.

Bitcoin (BTC) Soğuk Cüzdanlara Taşındı

Yatırımcılar transferin nedenini belirlemeye çalışırken Bitfinex baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, önde gelen Hong Kong merkezli borsalarının transferden sorumlu olduğunu açıkladı.

Ardoino’ya göre Bitfinex, sıcak ve soğuk cüzdanları arasında düzenleme yapıyordu. Borsa 15.000 BTC’yi sıcak cüzdanına aktardı ve geri kalanı Bitfinex’in orijinal soğuk cüzdanına geri yönlendirildi. Milyar dolarlık işlemin toplam maliyeti sadece 69 centti. Ardoino, karışıklığa neden olmamak için gelecekte tüm büyük transferleri duyurmayı düşündüğünü söyledi.

Bu durum, bir kripto para borsasının, büyük, habersiz kripto hareketleri nedeniyle bir kargaşaya neden olduğu ilk durum değil. Geçen yıl, Seattle merkezli kripto para borsası Bittrex, BTC’nin en büyük transferlerinden birini gerçekleştirdi.

Analiz şirketi Glassnode, Bittrex’in 21 ayrı işlemde bir saat içinde kendi cüzdanları arasında yaklaşık 9 milyar dolar değerinde Bitcoin taşındığını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner