Yükleniyor...

Bitcoin Güçlü Satış Sinyali Verdi: BTC Rallisi Sona Ermiş Olabilir

Bitcoin (BTC) yaşadığı son tasfiyeden sonra yaralarını hızla sarmayı başarmış ve 7.

Bitcoin Güçlü Satış Sinyali Verdi BTC Rallisi Sona Ermiş Olabilir

Bitcoin (BTC) yaşadığı son tasfiyeden sonra yaralarını hızla sarmayı başarmış ve 7.400 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Ancak, BTC son birkaç gündür yükseliş eğiliminden ziyade yatay bir çizgide durmaya başladı. Yatay seyreden Bitcoin fiyatı yazım zamanında 6.830 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) Trendi Aşağı Yönlü

Bitcoin yatay seyri fiyatın nereye gideceği konusunda şüphe oluştururken teknik resim BTC’de yeni düşük seviyelerin geleceğini gösteriyor.

Aşağıdaki grafiği paylaşan popüler bir kripto trader’ı, Bitcoin’in muhtemelen oluşan ölüm haçı (death cross) sebebiyle  “güçlü satış sinyalini” verdiğini ve TD Sıralamasının (Tom Demark Sıralaması) kırmızı 2 mum bastığını söyledi. Analist, bu göstergeler nedeniyle Bitcoin’in düşüş eğiliminin eşiğinde olduğunu belirtti.

Birçok analist, TD Sıralaması’nın eğilimleri tahmin etme konusundaki doğruluğundan şüphelenirken, TD Sıralaması, son birkaç ay içinde Bitcoin için son derece isabetli öngörülerin elde edilmesini sağlamıştır. BTC, Aralık 2019’da 6.400 dolara düşerek dip oluşturduğunda ve 2020’nin Şubat ayında 10.500 dolara çıkarak yıllık en yüksek seviyesini oluşturduğunda TD Sıralaması trend değişikliklerini önceden haber vermişti. Ayrıca, TD Sıralaması, kripto para piyasası için orta vadede toparlanmayı öngörüyor.

Kısa vadeli Bitcoin beklentilerine ek olarak, trend odaklı bir teknik analiz aracı olan stokastik indikatör, BTC’nin kısa vadeli rallisinin kesin olarak sona erdiğini belirtti. Stokastik indikatör, 2018’den bu yana Bitcoin trendlerini %88 oranında doğru tahmin ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner