Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Değer Deposu Olarak Çalışmayabilir

Bitcoin.

Bitcoin BTC ve Kripto Paralar Değer Deposu Olarak Çalışmayabilir

Bitcoin.org’un kurucu ortağı @CobraBitcoin, birkaç gün önce mevcut finansal kriz ve Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri üzerindeki etkisi hakkında görüşlerini paylaştı. Tüm kripto para piyasasının borsa çöküşü sırasında bir Değer Deposu (SoV) olarak çalışmayabileceğini belirtti.

Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Bir SoV Olarak Çalışabilir Mi?

Son birkaç ay boyunca, COVID-19 krizi dünyadaki hemen hemen her ülkeyi etkiledi. Çin’de yayılmaya başlayan bir virüs milyonlarca kişiyi birkaç aylık karantinaya itti. Bu durum nedeniyle, ülkeler, son yüzyıl boyunca tüm finansal sisteme zarar veren en kötü krizlerden biriyle karşı karşıyadır.

Birçok kripto kullanıcısı ve meraklısı, dijital varlıkların finansal kriz sırasında bir değer deposu olarak kullanılabileceğini düşünürken, birkaç analist ve kripto figürü bunun gerçekleşmeyeceğine inanıyor.

Bu durumda, @CobraBitcoin, yapılabilecek en büyük yatırım hatasının, Bitcoin ve kripto para birimlerinin geleneksel finans sistemine karşı bir korunma olduğunu varsaymak ve Bitcoin’in durgunluk ve borsa çöküşünden kaynaklanan kayıpları telafi edebileceğine inanmak olduğunu söyledi.

Nitekim, Şubat ayı ortasında borsalar düştüğünde, kripto para birimleri de aynı eğilimi izledi. Yatırımcılar risk altındaki varlıklardan kaçmanın bir yolunu arıyorlardı. Hem stoklar hem de Bitcoin bu durumdan etkilendi.

Bitcoin (BTC) Küresel Krizden Ciddi Bir Şekilde Etkilenebilir

@CobraBitcoin, insanların ekstra paraları olduğunda dijital varlıklar ve Bitcoin alabileceklerini açıkladı. Bunun, insanların “kumar oynama ve hayal kurmayı” göze alabilecekleri iyi zamanlarda gerçekleşme eğiliminde olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

Hiç kimse işini kaybettiğinde BTC almayacak, şu anda insanlar kiralarını karşılayamıyor ve geçinmek için mücadele ediyor.

Ayrıca, büyük finansal bir durgunluk oluşursa, Bitcoin’in 2.000 dolara ya da 1.000 dolara kadar düşebileceğini belirtti. Bu durum, insanların sadece en temel ve kişisel maliyetleri karşılamak için fonlarını satacağı zaman ortaya çıkacaktır.

BitMex CEO’su Arthur Hayes’te birkaç gün önce benzer bir durumdan bahsetti. CEO, Bitcoin’in finansal belirsizlikler ve mevcut ekonomik kriz nedeniyle önümüzdeki haftalarda 3.000 dolara kadar düşebileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner