Yükleniyor...

Covid-19 Pandemisi Bitcoin (BTC) İçin Dönüm Noktası Olabilir

Kripto piyasasının en büyük borsalarından Gemini'nin CEO'su Cameron Winklevoss yaptığı açıklamada koronavirüs krizinin, toplam kripto pazarın yüzde 64'üne tekabül eden kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) için bir bükülme noktası olacağına inanıyor.

covid19 bitcoin icin donum noktasi olabilir

Kripto piyasasının en büyük borsalarından Gemini’nin CEO’su Cameron Winklevoss yaptığı açıklamada koronavirüs krizinin, toplam kripto pazarın yüzde 64’üne tekabül eden kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) için bir bükülme noktası olacağına inanıyor.

Bitcoin Haziran 2019 yaptığı rallinin zirvesindeyken Tyler ve Cameron Winklevoss’un ortak servetleri 1.45 milyar dolar civarındaydı. 38 yaşındaki ikizler 2013 yılından beri BTC’nin büyük oyuncuları arasında gösteriliyor.

Mike Novogratz ise yaptığı açıklamada, 2020’nin Bitcoin’in yılı olabileceğine inanıyor ve lider kripto varlığın önümüzdeki altı ay içinde fiyatının iki katına çıkacağını tahmin ediyor. Bu arada, lider kripto para birimi 2020’de yeni bir zirveye ulaşmazsa, Novogratz piyasalardan çekilmeyi düşünüyor.

Mart ayında yaşanan feci fiyat düşüşünün ardından Bitcoin ayağa kalkmak için mücadele ediyor. BTC, kayıplarının yüzde 80’inden fazlasını geri kazanmış olsa da, tüccarlar bir sonraki hamlesi için hala risk taşıdığına inanıyor ve bazıları daha da ileriye giderek Bitcoin’in 1.000 dolar seviyesine inebileceğini düşünüyor.

Tanınmış grafikçi Peter Brandt de geçtiğimiz günlerde BTC mevcut kriz sırasında toparlanamazsa başının belada olacağını tweetlemişti.Bitcoin yazım itibari ile 7.125 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner