Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Geri Dönüş Sinyalleri Veriyor

Dünya genelindeki koronavirüs endişeleri artmaya devam ederken Bitcoin (BTC) de bu endişelerden payına düşeni fazlasıyla alıyor.

Bitcoin 6

Dünya genelindeki koronavirüs endişeleri artmaya devam ederken Bitcoin (BTC) de bu endişelerden payına düşeni fazlasıyla alıyor. En büyük kripto para son iki hafta içinde yüzde 20’nin üzerinde değer kaybetti. Ancak böylesi düşüşe rağmen dünkü günlük kapanış umut ışığı oldu ve Bitcoin’in yakında geri dönüş yapacağı şeklinde yorumlandı.

Bitcoin, geleneksel borsalar ve altın gibi varlıklara göre oldukça farklı ve oldukça da yeni bir varlık. Bu yüzden Bitcoin oldukça spekülatif bir varlık olarak kabul ediliyor. Özellikle yatırımcısının duygusal durumuna göre fiyatlanıyor olması Bitcoin’i güvenli liman olmaktan uzaklaştırıyor.

Küresel borsalar büyük resesyonla birlikte büyük kayıplar verdi, vermeye devam ederken Bitcoin de bu süreçte yıllık kazanımlarının bir kısmını kaybetti. Ancak dün gece oluşan mumlar durumun tersine dönebileceğini gösteriyor.

Dün gece oluşan mumlara bakıldığında, Bitcoin’de kararsızlığın hakim olduğu görülüyor. Bulunduğumuz piyasada kararsızlık genelde yükseliş işaretidir. Topaç mum çubuğu olarak adlandırılan bu mumlar ikonik olarak çocukların oyuncaklarına benzetilir. Bu topaç mum çubukları ortaya çıkması ayıların ve boğaların fiyat üzerindeki etkilerinin eşit olduğu anlamına gelmektedir. Bu yüzden de varlık için bir kararsızlık söz konusu ve genelde bu topaç mum çubukları önemli bir trend değişikliğine neden olur.

Boğalar sonunda dizginleri ele alıp kontrolü ele geçirebilecek mi yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner