Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Hacmi Düşüyor: Silvergate Darbesi

Silvergate tarafında devam eden sorunlar kripto piyasasını ciddi anlamda sarsmış durumda, BTC'nin hacmi giderek düşüyor.

bitcoin hacmi düşüyor

Silvergate tarafında devam eden sorunlar kripto piyasasını ciddi anlamda sarsmış durumda, BTC’nin hacmi giderek düşüyor.

CryptoQuant tarafından alınan veriler doğrultusunda, Silvergate‘in kripto piyasasına etkisiyle birlikte BTC hacim kaybetmeye devam ediyor. Özellikle de aktif kripto cüzdanlar ve transfer hacimlerindeki düşüş gözle görülür seviyede. Silvergate taraflı yaşanan olumsuz olaylar, kripto piyasasının çöküşünde tetikçi olmuş durumda. Özellikle de son zamanlarda giderek alıcı kaybeden BTC, kripto atmosferinde korku yaratmış durumda.

Silvergate Building Sign

Bitcoin’de Veriler Olumsuz Devam Ediyor

BTC’nin 25.250 dolar seviyesinin aşamamasından bu yana, kriptoya yönelik veriler olumsuz seyrediyor. Popüler kripto veri sitesi CryptoQuant‘ın yayınlamış olduğu rapora göre, BTC paritesinde gerçekleşen transfer hacmi son 24 saatte yüzde 35 azalmış. Ayrıca yayınlanan veriler doğrultusunda, BTC blockchain’de gerçekleşen işlem sayısı yüzde 17, aktif adres sayısı ise yüzde 10 oranında düşüş sergilemiş.

CoinGecko tarafından alınan bir diğer veriye göre BTC, yakın süreç için 36 milyar dolarlık ticaret hacmi sağlamıştı. Güncel sürece baktığımızda ise bu verinin 25 milyar dolar seviyesine kadar düştüğünü görüyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner