Yükleniyor...

Yapay Zeka, Bitcoin Halving Yılı İçin Ne Düşünüyor?

Yapay zeka, Bitcoin halving'inin gerçekleşeceği 2024 yılında, Bitcoin'in (BTC) 51 bin dolara ulaşacağını düşünüyor.

btc fiyat tahmini yapay zeka

Yapay zeka, Bitcoin halving’inin gerçekleşeceği 2024 yılında, Bitcoin’in (BTC) 51 bin dolara ulaşacağını düşünüyor.

Kripto para piyasası, belirli dönemlerde ve akışlarda döngüsel hareketler gerçekleştirmesiyle biliniyor. Örneğin kripto para birimlerinin halving tarihleri, piyasaların hareketlenmesine yol açıyor. Diğer taraftan olumsuz haberlerin düşmeye başladığı döngüde, şiddetlenen bir ayı piyasası göze çarpıyor.

Kripto endüstrisini yakından ilgilendiren ve son zamanların en önemli furyalarından birisi olan yapay zeka, birçok kripto yatırımcısına göre yeni yükseliş döngüsünün başlangıcı olma potansiyeli barındırıyor. Peki yapay zeka, Bitcoin halving yılı için BTC’nin hangi fiyatlarda olacağını düşünüyor?

Yapay Zeka, Tahminleriyle Korkutuyor!

yapay zeka gorseli

Matematiksel yapılara bürünen ve herhangi bir fiziksel bağlayıcılığı bulunmayan yapay zeka, günden güne gelişmeye ve hayatlarımızda yer edinmeye başladı. İnsanlık yaşamını kolaylaştıracağı düşünülen teknoloji, son zamanlarda birçok insanı korkutmaya da başladı. Bunun nedeni olarak, sürekli öğrenmeye açık olan ve duygusallığı bulunmayan yapay zekanın gelişip insanlığın yerini alması gösteriliyor.

Nitekim yapay zeka, insanlık yaşamının ilerleyen yıllarda son bulacağından, susuzluk krizlerinin başlayacağına kadar birçok konuda yaptığı tahminler ile korkutmayı başarmıştı. Kripto tarafında da aktif bir furya yaratan yapay zeka, kripto yatırımcılarının odak noktası haline geldi.

Yapay zeka, kripto endüstrisine yönelik tahminlerde de bulunuyor. Örneğin yapay zeka, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Bitcoin (BTC) fiyatı 16 bin dolar civarındayken, yükseliş sinyalleri veriyordu.

Yapay Zeka, Bitcoin için Yükseliş Tahminlerinde Bulunuyor

Yapay zeka, hızla büyüyen kripto ekosistemine dahil olan son yeni teknolojilerden birisi olarak öne çıkıyor. Yapay zeka’nın en çok merak edilen işlevi ise kripto para birimlerine yönelik tahminleri oluyor.

Popüler teknoloji, Bitcoin (BTC) için yaptığı tahminler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Yapay zekanın çalışma mantığında, geçmişten gelen verilerin ve güncel piyasa akışının hızlı bir şekilde matematiksel analiz edilmesi ve bunun sonuç olarak tarihlere dağıtılması yer alıyor.

Yapay Zekadan Bitcoin Halving Zamanına Yönelik Fiyat Tahmini

yapay zeka halving

Bitcoin (BTC), küresel ekonomi ve Fed faiz politikaları neticesinde zorlu günlerden geçiyor. Özellikle ayı piyasasının etkileri, Bitcoin’in geleceği açısından karamsar düşünceleri de meydana getirdi. Daha önce birçok boğa koşusu yaşayan ve günden güne popülerlik kazanan kripto para birimleri, neredeyse bir buçuk senedir ayı piyasasının içerisinde yer alıyor.

Daha önceki Bitcoin yükselişlerinde dikkat çekici bir detay da yer alıyor. Bu detay, her yükseliş dönemindeki Bitcoin halving’leri oldu. Bitcoin, halving dönemlerinde kripto para piyasasında bir yükseliş başlatabiliyor.

Bitcoin, 20 Temmuz 2024 tarihinde bir halving daha gerçekleştirecek. Bu halving ile birlikte, Bitcoin blok ödülleri 3.125 BTC’ye düşecek. Daha sınırlı ve daha yavaş artan bir arza sahip olacak olan Bitcoin’in, yeni bir boğa koşusunu bu tarihte başlatıp başlatmayacağı da yatırımcıların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Blok yarıya indirme olarak tabir edilen halving, 4 yılda bir veya 210.000 blokta bir gerçekleşiyor.

Yapay zeka, Bitcoin halving tarihine yönelik yükseliş senaryolu bir tahminde bulundu

Yapay zeka fiyat tahmin platformu PricePredictions, 2024 Temmuz ayına yönelik Bitcoin fiyat tahminiyle dikkatleri üzerine çekti.Yapay zeka, Bitcoin’in blok ödüllerini yarılayacağı halving tarihinde, 51 bin dolar seviyelerine yükseleceğini tahmin ediyor.

bitcoin fiyat tahmini

Yapay zekanın yaptığı halving tahmini, yeni bir boğa koşusu olabileceğini de iddia ediyor. Çünkü BTC, halving tarihinde yaşayabileceği yükseliş ile birlikte, altcoin’ler tarafında bir boğa koşusu başlatma potansiyeli taşıyor.

Yapay zekanın, Bitcoin halving dönemi için BTC fiyat tahmini 51.704 dolar oldu. Peki yapay zeka, bu dönemde altcoin’ler tarafında neler bekliyor?

Yapay zeka, Bitcoin halving‘inin gerçekleşeceği dönemde, Ethereum’un fiyatının 3.659 dolar seviyesine ulaşabileceğini öngörüyor. Popüler teknolojiye göre, SEC ile yoğun bir dava sürecinden geçen Ripple‘ın bu dönemde 0,94 dolar civarında olabileceği ifade ediliyor.

Diğer taraftan 2024 yılının Temmuz ayında, BNB‘nin fiyatının 690 dolar, Cardano fiyatının 0.75 dolar, Solana fiyatının 43.95 dolar ve Dogecoin fiyatının 0.17 dolar civarında olabileceğini öngörüyor.

Tüm bu fiyat tahminlerinden yola çıkarsak, yapay zeka Bitcoin halving tarihinde bir boğa koşusu bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner