Yükleniyor...

Minecraft’ta Bitcoin (BTC) Hazine Avı Başladı

Hemen hemen herkesin oynadığı ya da bir yerlerden duyduğu bir oyun olan Minecraft günümüz itibari ile 40 milyondan fazla kişi tarafından oynanıyor.

Ekran Resmi 2020 02 02 22.54.41

Hemen hemen herkesin oynadığı ya da bir yerlerden duyduğu bir oyun olan Minecraft günümüz itibari ile 40 milyondan fazla kişi tarafından oynanıyor. Siz de hem Minecraft hem de Satoshi’lere ilgi duyuyorsanız bu haber tam da size göre. Minecraft için SatoshiQuest adında yeni bir mod yüzde 100 açık kaynaklı olarak yayınlandı.

Oyunun amacı aslında oldukça açık. Oyunun ilk başında bu modda oynamak isteyen her kullanıcı 1 dolar değerindeki Bitcoin yatırabilecekleri bir cüzdan satın alıyor. Oyuncular hayatta kalabilmek adına gösterdikleri çaba sırasında hem cüzdanlarında yer alan Satoshi’leri kullanıyorlar hem de daha çok Satoshi’nin sahibi olabiliyorlar.

Oyunun sonuna doğru hedefe yaklaşan oyuncunun yeri, oyun geliştiricisi tarafından açık ediliyor ve bu durum diğer oyunculara bir uyarı niteliğinde oluyor. Diğer bir yandan da galibiyete giden oyuncu için işler biraz daha zorlaşıyor.

SatoshiQuest’in yaratıcıları tüm işlemlerin zincir üzerinden ilerlediğinin ve aranan yağma bulunduğunda oyunun sıfırlandığının da altını çiziyor.

Bitcoin çıktığından beri birçok yapımcı ve geliştirici tarafından farklı hazine avları ortaya çıktı. Bu ayın başlarında ise kripto para ticaret şirketi olan Phemex tarafından 2.1 BTC ödüllü bir resimli bulmaca yayınlanmıştı. İlerleyen günlerde bu tarz BTC hazine avlarını daha sık görecek gibiyiz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x