Yükleniyor...

Emoji Haberinin Ardından Bitcoin’in Sosyal Hacmi Zirve Yaptı

Bitcoin (BTC) destekçisi olarak bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey, dün platforma Bitcoin emojisi eklendiğini duyurdu.

Bitcoin BTC Emoji Haberleri Sosyal Medyayı Salladı

Bitcoin (BTC) destekçisi olarak bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey, dün platforma Bitcoin emojisi eklendiğini duyurdu. Kripto topluluğunda coşkuyla karşılanan haber bir anda Bitcoin’in trendler arasına girmesini sağladı.

2 Şubat’ta LunarCRUSH’tan gelen veriler coşkunun düzeyini daha net bir şekilde gösteriyor. “Bitcoin” hashtag’i emojinin Twitter’a eklenmesinden 24 sonra atılan toplam tweet 113.816 oldu. Bu rakam son bir yılda Bitcoin’in sosyal medyadaki en yüksek hacime ulaşması anlamına geliyor.

Bitcoin’in fiyatı ile sosyal hacim arasında net bir ilişki olmamasına rağmen, bu durum kesinlikle küçümsenmeyecek kadar önemli. Çünkü, en büyük kripto para hakkında ne kadar çok konuşulursa yatırımcıların ilgisi o kadar çok artacaktır.

Ayrıca Twitter’a Bitcoin emojisinin eklenmesi benimsenme adına büyük bir gelişme. Bu gelişmenin Bitcoin’in fiyatına etki edip etmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner