Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) İçin Dev İddia! 288.000 Dolar!

Dijital Ticaret Odası kurucusu Perianne Boring, katıldığı CNBC'nin Squawk Box programında Bitcoin'in (BTC) bu yul 288.

BITCOIN

Dijital Ticaret Odası kurucusu Perianne Boring, katıldığı CNBC’nin Squawk Box programında Bitcoin’in (BTC) bu yul 288.000 dolara kadar ulaşabileceğine inandığını söyledi.

Dijital Ticaret Odası’nın danışma kurulu üyelerinden birinin geliştirdiği formüle göre, bugün dünyanın en büyük kripto parasının değeri 72.000 dolar olmalıdır. Perianne Boring, bu formülün bugünlerde çok sayıda teknoloji yatırımcısı tarafından ağ değerlendirmesi, için kullanıldığına dikkat çekti.

Bununla birlikte Dijital Ticaret Odası’nın kullandığı başka bir model daha söz konusu. PlanB olarak bilinen ünlü analist ve yatırımcı tarafından Bitcoin için benimsenen, iyi bilinen stok akış modeli de Dijital Ticaret Odası tarafından kullanılıyor.

Modele göre dev kripto para 2021 yılı içerisinde 100 bin dolar veya 288 bin dolar olmalıdır. Bitcoin’i stok akış modeliyle değerlendirirken, USD kullanmanın Bitcoin ile %94 korelasyon sağladığını belirtti.

Bitcoin için bu modelde altın kullanırsanız stok akışı yüzde 99 ilişkili hale gelir.

Bitcoin, Altını Yiyor

Dijital Ticaret Odası başkanı, Bitcoin’in altını yediği söyleminin ne anlamöa geldiğini de açıkladı.

Stok akış modeline göre 2029 yılına kadar bir Bitcoin 10.000 ons altın değerinde olacak.

Altın geçen yılın Ağustos ayından bu yana, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.075 dolara ulaşmayı başardığından beri düşüşte. 30 Kasım’a kadar 1,763 dolara düştü ve şu anda 1.739 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin 14 Mart Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.800 $ ‘a yükseldi. Yazı kaleme alındığı sırada da Bitcoin 57.970 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner