Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Karanlık Ağdaki Kullanımı Artıyor

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) Silk Road'daki günlerinin çok ötesinde olabilir ancak karanlık ağdaki (dark web/deep web) suçluların gözdesi olmaya devam ediyor gibi görünüyor.

Bitcoin Dark Web Karanlık Ağ

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) Silk Road’daki günlerinin çok ötesinde olabilir ancak karanlık ağdaki (dark web/deep web) suçluların gözdesi olmaya devam ediyor gibi görünüyor.

Blocktown Capital’den James Todaro tarafından sağlanan verilere göre, internetin en korkunç köşelerinde harcanan Bitcoin’in (BTC) USD değeri 2019 yılında tam anlamıyla uçuşa geçti ve 1 milyar doları aştı.

Bitcoin Karanlık Ağ

Bitcoin Ana Akımın Kullanımına Uygun Değil

James Todaro, yakın zamanda Bitcoin’in ana akımın kullanımına uygun olmadığını belirten Open Money Initiative’in kurucu ortağı olan Jill Carson ile aynı görüşü paylaşıyor.

Carson kısa süre önce yaptığı açıklamasında, “Sansüre dayanıklı ve gizlilik koruma teknolojilerinin uzun bir geçmişi var: Mesajlaşma için Signal, dosya paylaşımı için Bittorrent, webde gezinmek için Tor. Bitcoin gibi bu araçlar gibi ana akım için tasarlanmamıştır.” ifadelerini kullanmıştı.

Carson’un belirttiği araçlar, tıpkı Bitcoin’de olduğu hem iyi hem de kötü aktörler tarafından kullanılıyor. Ancak bu araçların hiç biri insanların toplu kullanımı için tasarlanmadı. Carson, Lightning Network ve diğer ölçeklenebilirlik çözümlerinin bile Bitcoin’in ana akımın kullanması için yeterli olmayacağına, onun niş bir para birimi olarak kalacağına inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner